Opel Astra OPC: 240 koní, stovka za 6,4 s

Opel zveřejnil podrobnější technické informace o ostré Astře OPC. Ta vzhledově vychází z třídveřového modelu GTC, je však doplněna několika exteriérovými tuningovými prvky, sníženým podvozkem o 15 mm a osmnáctipalcovými litými koly s pneumatikami 225/45 R18 (na přání jsou devatenáctipalcová litá kola s designem konceptu HPC). Dynamiku zvýrazňují dobře viditelné třmeny kotoučových brzd vyvedené v charakteristické „OPC“ modré barvě. Třmeny se zakusují do kotoučových brzd, vpředu mají ventilované disky průměr 321 mm, vzadu pak 278 mm.

Pod kapotou má OPC přeplňovaný dvoulitrový motor s výkonem 176 kW v 5 600 ot., točivý moment dosahuje maxima 320 Nm, ovšem ne v nízkých otáčkách, jak je u turbomotorů obvyklé, ale naopak hodně vysoko - v pěti tisících. Už z toho je patrné, že je turbo naladěno na „opatrnější“ nárůst točáku, aby kola při rozjíždění zbytečně nenechávala černé pruhy na silnici. S velkým výkonem na přední nápravě je holt nutné zacházet opatrněji. Novinka se rozjede na 244 km/h, stovku zvládne za 6,4 s.

Spotřeba se má pohybovat okolo 9,2 l; obávám se ale, že to není příliš reálné, s Astrou GTC 2.0T 147 kW jezdil kolega Janda při sportovní jízdě se spotřebou daleko vyšší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků