Opel Astra: Další dva modely s výkonem 192 koní

Na blížícím se lipském autosalonu se veřejnosti poprvé představí další dva automobily z „turbo“ série Opelu, tentokrát opět s přídomkem OPC.
Opel Astra: Další dva modely s výkonem 192 koní

Sto devadesát dva koní opět na scéně

Čtyřválcový dvoulitrový motor o výkonu 192 ks (141 kW) je již v nabídce Opelu zastoupen u třech modelů. Nové modely s těmi starými spojuje příslušnost k modelové řadě Astra, protože zatím je motor 2.0 Turbo nabízen do Astry Coupe, Astry Cabrio a mpv Zafira. V nabídce tedy přibude třídveřový hatchback a pětidvéřové kombi z řady Astra.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě výkonu téměř dvě stě koní nabízí motor i točivý moment 250 Nm a již do 1 950 ot./min a oba vozy zvládají sprint na stokilometrovou rychlost za méně než 8 vteřin. Maximální rychlost činí 240 km/h (Caravan 231 km/h). Docela příjemná je i průměrná spotřeba 8,9 litru u třídveřového hatchbacku a 9,5 litru u caravanu.

Drží na cestě

Ruku v ruce se zvyšováním výkonu motoru musí jít upravování podvozku. Nové modely OPC mají o 20 mm snížený podvozek (vzadu pouze o 10 mm). Typická pro model OPC jsou i 17“ litá kola obutá do pneumatik o rozměru 215/45. Ve výbavě nechybí celá řada elektronických asistentů. Jmenujme TC Plus, ESP nebo ABS. O bezpečné zastavení se starají brzdové kotouče o průměru 308 mm vpředu a 264 mm vzadu.

Karoserie a interiér

Karoserie obou automobilů se také jasně hlásí k OPC, protože přední nárazník nebo masku chladiče s logem OPC je možné již označit za typické prvky. Na třídvéřovém provedení najdeme i „vyšší“ zadní spoiler, který se poprvé objevil na první generaci třídveřové astry z dílen OPC, která byla poháněna atmosférickým dvoulitrem o výkonu 160 koní. Modely OPC se budou vyrábět v barvě modré (viz foto), hvězdné stříbrné, černé a červené (magmarot).

Klepněte pro větší obrázek

Ve výbavě najdeme téměř vše na co si vzpomeneme. Základem pro sportovní požitek v interiéru jsou však sportovní sedadla Recaro a kůži potažený tříramenný volant. Nechybí klimatizace, el. ovládané okna nebo airbagy. Stejně jako u ostatních aster najdeme ve výbavě přední, boční i hlavové – průběžné pro přední i zadní sedadla.

Cena a český trh

Zda budou nové modely uvedeny na český trh zatím není známo. Jako pravděpodobnější se jeví, že nikoliv, protože první generace třídveřové Astry OPC na náš trh uvedena nebyla a ani se Zafirou OPC český dovozce nijak zvláště nepospíchá, i když její uvedení je velmi pravděpodobné také proto, že na trhu pro ni není konkurence.

Klepněte pro větší obrázek

Třídveřová Astra OPC by měla v přepočtu stát přibližně osm set padesát tisíc korun a za jednoznačně praktičtější provedení Caravan (tedy kombi) zaplatí zákazníci cca devět set osmnáct tisíc korun českých.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků