Opel Astra Coupé OPC X-Treme

Divácky asi nejatraktivnější novinkou Opelu na autosalonu v Ženevě byl supersportovní koncept Astra Coupé OPC X-Treme. Tento prototyp dvousedadlového sportovního...
Opel Astra Coupé OPC X-Treme
Divácky asi nejatraktivnější novinkou Opelu na autosalonu v Ženevě byl supersportovní koncept Astra Coupé OPC X-Treme. Tento prototyp dvousedadlového sportovního vozu vychází ze závodní Astry Coupé V8, kterou Opel s úspěchem nasazuje do boje německého šampionátu cestovních vozů German Touring Car Masters (DTM).

Specialisté centra OPC využili svých zkušeností ze stavby závodního modelu Astra Coupé V8 a ryze sportovní prototyp Astra Coupé OPC X-Treme vybavili čtyřlitrovým osmiválcovým motorem o výkonu 326 kW/444 k a šestistupciovou sekvenční převodovkou. Ta přenáší výkon motoru na zadní kola.

Osmiválcový motor, jehož točivý moment dosahuje hodnoty 530 Nm, dokáže prototyp Astra Coupé OPC X-Treme rozjet až na rychlost převyšující 300 km/h.

Jedním z nejvýraznějších designerských prvků Astry Coupé OPC XTreme jsou její křídlové dveře, které se s podporou plynových vzpěr snadno a téměř nehlučně vyklápějí vzhůru.

Vysoce výkonné kupé vyjíždí na dvacetipalcových litých kolech, na která obouvá speciálně vyvinuté pneumatiky 265/30 ZR 20 (vpředu) a 305/25 ZR 20 (vzadu).

Podle vyjádření Volkera Strycka z OPC, hlavním účelem stavby Astry Coupe OPC X-Treme je testování vyspělých závodních technologií v normálním provozu. Opel tímto konceptem také dokládá své zkušenosti s vývojem a produkcí ryze sportovních modelů a zároveň potvrzuje svůj zájem o motoristický sport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků