Opel Astra Coupé OPC X-Treme

Divácky asi nejatraktivnější novinkou Opelu na autosalonu v Ženevě byl supersportovní koncept Astra Coupé OPC X-Treme. Tento prototyp dvousedadlového sportovního...
Opel Astra Coupé OPC X-Treme
Divácky asi nejatraktivnější novinkou Opelu na autosalonu v Ženevě byl supersportovní koncept Astra Coupé OPC X-Treme. Tento prototyp dvousedadlového sportovního vozu vychází ze závodní Astry Coupé V8, kterou Opel s úspěchem nasazuje do boje německého šampionátu cestovních vozů German Touring Car Masters (DTM).

Specialisté centra OPC využili svých zkušeností ze stavby závodního modelu Astra Coupé V8 a ryze sportovní prototyp Astra Coupé OPC X-Treme vybavili čtyřlitrovým osmiválcovým motorem o výkonu 326 kW/444 k a šestistupciovou sekvenční převodovkou. Ta přenáší výkon motoru na zadní kola.

Osmiválcový motor, jehož točivý moment dosahuje hodnoty 530 Nm, dokáže prototyp Astra Coupé OPC X-Treme rozjet až na rychlost převyšující 300 km/h.

Jedním z nejvýraznějších designerských prvků Astry Coupé OPC XTreme jsou její křídlové dveře, které se s podporou plynových vzpěr snadno a téměř nehlučně vyklápějí vzhůru.

Vysoce výkonné kupé vyjíždí na dvacetipalcových litých kolech, na která obouvá speciálně vyvinuté pneumatiky 265/30 ZR 20 (vpředu) a 305/25 ZR 20 (vzadu).

Podle vyjádření Volkera Strycka z OPC, hlavním účelem stavby Astry Coupe OPC X-Treme je testování vyspělých závodních technologií v normálním provozu. Opel tímto konceptem také dokládá své zkušenosti s vývojem a produkcí ryze sportovních modelů a zároveň potvrzuje svůj zájem o motoristický sport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků