Opel Antara GTC, dokonalý GT crossover

Opel Antara GTC se u Opelu jmenuje nejnovější studie ve stylu offroad-coupé, kterou německá společnost přivezla do Frankfurtu. Koncept, kterému posloužila jako základ studie Daewoo S3X vyniká kombinací ostrých linií, které můžeme najít u Astry GTC, a perfektním sladění zvýšeného podvozku s třídveřovou karoserií. Antara GTC je jakousi předzvěstí, kam bude směřovat vývoj a design nové Frontery. Tato studie je 4530 mm dlouhá, 1970 mm široká a 1640 mm dlouhá a Opel ji řadí do třídy SUV. Pod její kapotou se nachází již známý nafťák 1.9 CDTI twinturbo s výkonem 156 kW (212 k), kroutícím momentem 400 Nm a filtrem pevných částic. Výkon přenáší na asfalt prostřednictvím kol z lehkých slitin automatická převodovka. Antara GTC zvládne sprint na stovku pod osm sekund a rozjede se až na 210 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků