OMV rozšírilo ponuku o benzíny Carrera

Rakúska sieť čerpacích staníc OMV uviedla na slovenský trh novú ponuku benzínov. Tie nesú prívlastok Carrera a podľa OMV sa jedná o špičkový benzín zabezpečujúci vyšší výkon vozidla, aj keď v praxi môžu byť rozdiely vo výkone minimálne.

Do ponuky tak pribudli štyri nové druhy- OMV Carrera 100, OMV Carrera 95, OMV Super 95 Natural a ponuku uzatvára OMV Super 95 VS)

OMV Carrera 95 má vďaka pridaným aditívam detergentný účinok, ktorý zvyšuje ochranu motora a predlžuje jeho životnosť. OMV Carrera 100 je prezentovaný ako najlepší benzín v ponuke. Medzi jeho vlastnosti patrí lepšia optimalizácia výkonu v stúpaniach a zabezpečuje tiež lepšie využívanie kapacity motora.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků