OMV AdBlue: snížení emisí i paliva

Společnost OMV jako první v České republice nabídla dopravcům a řidičům užitkových vozů provozní látku AdBlue, umožňující již nyní splňovat přísné evropské emisní limity EURO IV a V, vstupující v platnost v roce 2005 a 2008. Použitím AdBlue ve vozech vybavených systémem SCR (selektivní katalytická redukce) dochází k výraznému snížení produkce škodlivin a k celkovému snížení spotřeby paliva. Česká republika je po Rakousku a Německu třetí evropskou zemí, kde OMV nabízí AdBlue v běžném prodeji na čerpacích stanicích.

„Pro společnost OMV je velikou ctí být prvním, kdo přináší tuto technologii do České republiky. Je to důležitý krok naší strategie, která počítá do konce roku 2007 s otevřením 67 čerpacích stanic AdBlue celoplošně v celé Evropě,“ uvedl dnes Klaus-Jürgen Schneider, ředitel mezinárodní sítě čerpacích stanic OMV. „V souladu s evropskou strategií OMV plánujeme v České republice do konce roku 2007 uvést do provozu celkem 10 čerpacích stanic nabízejících AdBlue,“ doplňuje Karel Slepicka, ředitel OMV Česká republika.

Zahájení prodeje AdBlue na čerpací stanici OMV Prostějov-Žešov se zúčastnili zástupci ministerstva životního prostředí, představitelé státní správy, zástupci obou komor Parlamentu ČR, představitelé samosprávy a podnikatelských kruhů. K zavedení AdBlue se vyjadřuje i ministr životního prostředí ČR Libor Ambrozek: "Pokud už člověk autem musí vyrazit, měl by se aspoň zamyslet nad tím, na co jeho auto jezdí. Zplodiny dýchá nejen řidič, ale i všichni ostatní, včetně našich dětí. Podobné alternativní technologie a paliva tedy rozhodně vítám."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků