OMV AdBlue: snížení emisí i paliva

Společnost OMV jako první v České republice nabídla dopravcům a řidičům užitkových vozů provozní látku AdBlue, umožňující již nyní splňovat přísné evropské emisní limity EURO IV a V, vstupující v platnost v roce 2005 a 2008. Použitím AdBlue ve vozech vybavených systémem SCR (selektivní katalytická redukce) dochází k výraznému snížení produkce škodlivin a k celkovému snížení spotřeby paliva. Česká republika je po Rakousku a Německu třetí evropskou zemí, kde OMV nabízí AdBlue v běžném prodeji na čerpacích stanicích.

„Pro společnost OMV je velikou ctí být prvním, kdo přináší tuto technologii do České republiky. Je to důležitý krok naší strategie, která počítá do konce roku 2007 s otevřením 67 čerpacích stanic AdBlue celoplošně v celé Evropě,“ uvedl dnes Klaus-Jürgen Schneider, ředitel mezinárodní sítě čerpacích stanic OMV. „V souladu s evropskou strategií OMV plánujeme v České republice do konce roku 2007 uvést do provozu celkem 10 čerpacích stanic nabízejících AdBlue,“ doplňuje Karel Slepicka, ředitel OMV Česká republika.

Zahájení prodeje AdBlue na čerpací stanici OMV Prostějov-Žešov se zúčastnili zástupci ministerstva životního prostředí, představitelé státní správy, zástupci obou komor Parlamentu ČR, představitelé samosprávy a podnikatelských kruhů. K zavedení AdBlue se vyjadřuje i ministr životního prostředí ČR Libor Ambrozek: "Pokud už člověk autem musí vyrazit, měl by se aspoň zamyslet nad tím, na co jeho auto jezdí. Zplodiny dýchá nejen řidič, ale i všichni ostatní, včetně našich dětí. Podobné alternativní technologie a paliva tedy rozhodně vítám."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků