Omezení rychlosti aut pomocí GPS je realitou

Velká Británie a Kanada jsou státy, které se zřejmě rozhodly, že znepříjemní život řidičům jak jen to půjde. Oba tyto státy zavádí různá opatření, která jdou jednoduše proti zájmům řidičů a poslední dobou to působí, že čím větší nesmysl to má být, tím větší z toho mají tamní představitelé radost.

Kanada nyní začíná testovat systém omezení rychlostí automobilů pomocí GPS. Jednoduše řečeno, auto je vybaveno navigačním systémem s mapovým pokrytím, ve kterém jsou uvedeny rychlostní limity na jednotlivých komunikacích. Pokud vůz překročí povolenou rychlost o více než 10 procent, tak dojde k tomu, že plynový pedál začne klást odpor a výrazně znesnadní možnost dále zrychlovat. A řidič je tak svým způsobem donucen jet v rámci limitu.

Na druhou stranu systém umožní s trochou snahy rychlost překročit, což je jediná pozitivní věc na celém testu, jelikož provoz na silnici si může občas vyžádat překročení rychlosti v daném úseku a to např. pro bezpečné předjetí, nebo v případě převozu někoho do nemocnice apod.

Dle jednoho z tvůrců systémů má být zaměřen v první fázi na ty, kteří často porušují rychlost. Ti dostanou toto zařízení přednostně a poté by měl být dodáván do všech nových vozů, které budou vybaveny satelitní navigací.

Věřme, že se podobná věc u nás nezavede a to už z ryze principielních důvodů, o těch faktických ani nemluvě. I když... Na typické problémy typu špatná kvalita mapových podkladů a jejich aktualizace by se u nás jistě našlo kladivo v podobě zakázky pro firmu, která by za pár miliard ročně udržovala vše pěkně aktuální...

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků