Okruhové Lamborghini SCV12 na další upoutávce. Naplno se odhalí ještě v létě

Italská značka pokračuje v upoutávkách na svou okruhovou hračku SCV12. Oficiální premiéra už nebude daleko.

Viděli jsme fotky maskovaného prototypu, z on-board záběrů jsme si mohli poslechnout zpěv motoru V12 a nedávno unikly i patentové snímky. Okruhový speciál SCV12 nyní Lamborghini ukazuje na další upoutávce, a to v klasickém stylu zatemnělé siluety, naznačující proporce a konečný design vozu.

Rok 2020: Své Lamborghini si sestavíte online, zatímco okolo něj běhají lidé s telefony

Rok 2020: Své Lamborghini si sestavíte online, zatímco okolo něj běhají lidé s telefony

Společně s fotkami prototypu si tak můžeme dát vzhled SCV12 do určitého kontextu. Výrazným prvkem jsou nepochybně nízko položené LED světlomety na přídi nebo výrazné boky a masivní zadní křídlo. Jak už víme, SCV12 bude nabízet větší aerodynamický přítlak než vozy kategorie GT3.

Ze současného Aventadoru bude nepochybně vycházet nadále atmosférický motor, který má ovšem v SCV12 zajistit výkon přes 830 koní (610 kW) – pro srovnání, dosud nejostřejší Aventador SVJ produkuje 770 koní (566 kW). Hmotnost novinky zatím neznáme, ale šasi z karbonu stejně jako další díly mají vozu zajistit působivý poměr výkonu a hmotnosti.

Mercedes-AMG GT Black Series odhalil cenu. Je dražší než některé supersporty

Mercedes-AMG GT Black Series odhalil cenu. Je dražší než některé supersporty

Okruhovému využití napovídá i použití klasické šestistupňové sekvenční převodovky, a to v rámci zadního push-rod zavěšení, přičemž oproti Aventadoru bude SCV12 využívat pohon jen zadních kol. Lamborghini bude mít pro auto také speciální obutí od Pirelli, které nasadí na hořčíková kola, 19palcová vpředu a 20palcová vzadu.

Přesné datum premiéry zatím Lamborghini s novou upoutávkou nezmiňuje, dříve však mluvilo o odhalení ještě během léta.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků