Okruh v Monze dostal soudní zákaz pořádání závodů Formule 1

Jeden z nejtradičnějších podniků Formule 1, Velká cena Itálie v Monze, je v ohrožení. Soud totiž zakázal jakékoli aktivity ve vztahu s Formulí 1 a to z důvodu velkého hluku, který při pořádání závodu každoročně obtěžuje občany žijící v okolí okruhu. Ti tak vyhráli svůj dlouho táhnoucí se spor s vedením závodiště. Zástupci okruhu ale vidí celou situaci poměrně optimisticky a měli by do příští sezóny Formule 1 stihnout provést na okruhu takové úpravy, aby hluk v okoló klesl na přijatelnou mez a závod se zde mohl konat i nadále.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků