Okřídlené Mini pilně trénuje na 24 h Nürburgringu. Jeho piloti zde najeli 712 500 kilometrů

John Cooper Works stáje Bulldog Racing se zúčastní slavné čtyřiadvacetihodinovky koncem května. Jak mu to sluší v „Zeleném pekle“ uvidíte v obří galerii.

Posádku nového Mini JCW budou v tradičním vytrvalostním závodu tvořit Uwe Krumschneid, Jens Dralle, Danny Brink a Markus Fischer. Jezdci za sebou mají celkem 29 účastí na slavné čtyřiadvacetihodinovce a ve svém výrazném závodním stroji absolvovali dva kvalifikační závody. V prvním je po čtrnácti kolech zastavila technická závada, do druhého startovali z 80. pozice a skončili dvaapadesátí s nejlepším časem na kolo 9 minut 53 sekund.

„Během krátké vývojové fáze jsme s vozem Mini John Cooper Works získali již mnoho zkušeností. Dva tříhodinové kvalifikační závody nám poskytly další velmi cenné poznatky, které nyní využijeme pro další optimalizace,“ uvedl šéf stáje Friedhelm Thelen.

„Těším se na závod 24h i na využití vozu Mini John Cooper Works a přeji týmu Bulldog Racing hodně úspěchů. Našim fanouškům mohu slíbit, že intenzivně pracujeme na konceptu vozu John Cooper Works s elektrickým pohonem. Důsledná elektrifikace produktové řady Mini otevírá pro značku John Cooper Works zcela nové perspektivy,“ říká Stefanie Wurst, šéfka značky Mini.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Váš názor Další článek: Audi A1 citycarver ještě neřeklo poslední slovo. Nově se jmenuje Allstreet, jeho osud už je ale zpečetěn

Témata článku: , , , , , , , , , , ,