Okresková hračka po Christianu von Koenigseggovi je na prodej. Nemá tisíce koní, ale cena je velmi férová

Výrobce drsňáckých severských hypersportů vám nabízí ojetinku ve skvělém stavu. Málo najeto, jasná historie, pečlivý servis… Nekupte to.

Dal světu auta s neuvěřitelnými výkony, která prodává za mnoho milionů, ale v soukromí se Christian von Koenigsegg baví překvapivě skromnými vozidly. Před třemi lety si například koupil zpět černou Mazdu MX-5 první generace, kterou jezdil kdysi dávno na studiích. Jeho poslední vůz je také velmi lidový – a může být váš. Výrobce hypersportů totiž prodává Toyotu GR Yaris, kterou si užíval necelé dva roky.

Vůz má najeto 10.730 kilometrů a Koenigsegg byl jedním ze dvou majitelů – má dokonce podznačník, odkazující na stránky stejnojmenné švédské manufaktury. Pokud byste čekali tuning a mnoho stovek koní, budete zklamáni.

Jde o zcela sériový kus s příplatkovým Circiut paketem, který obsahuje přední a zadní diferenciály Torsen, okruhový podvozek, rudé brzdiče a 18“ kovaná kola. GR Yaris nedávno prošel servisem s výměnou oleje a filtru, má drobné poškození karoserie od kamínků, ale jinak je v parádním stavu. Na prodej je v portálu Collectingcars.com, aktuální nejvyšší nabídka činí 30.750 eur, čili zhruba 760 tisíc korun.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Nová Alpina D4 S Gran Coupé je tady! Gentlemanský expres upaluje rychlostí až 270 km/h

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz