Ohleduplný Jaguar s vystřelující kapotou

Pokud by vás někdy v budoucnu mělo stihnout to neštěstí, že by vás jako chodce srazil jako automobil, přejte si, aby to byl nový Jaguar XK. Novinka, kterou Jaguar pomalu odhaluje, má chránit chodce při nárazu zpeředu. Pyrotechnic Pedestrian Deployable Bonnet (PPDB) funguje na poměrně jednoduchém principu. Jakmile senzory v předním nárazníku vyhodnotí, že se blíží srážka s chodcem, rozbušky doslova vystřelí přední kapotu a ta se mírně nadzvedne. Rychlost, za jakou je kapota připravena k nárazu se pohybuje okolo 0,03 s. Zvedlá přední kapota pak funguje jako "polštář" a tlumič nárazu pro chodce, kteří narazí do auta. PPDB bude k mání jak pro model kupé, tak pro kabrio. Pokud se tento prvek osvědčí i v praxi a crash testech, můžeme se ho dočkat i v dalších koncernových modelech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků