Ohleduplný Jaguar s vystřelující kapotou

Pokud by vás někdy v budoucnu mělo stihnout to neštěstí, že by vás jako chodce srazil jako automobil, přejte si, aby to byl nový Jaguar XK. Novinka, kterou Jaguar pomalu odhaluje, má chránit chodce při nárazu zpeředu. Pyrotechnic Pedestrian Deployable Bonnet (PPDB) funguje na poměrně jednoduchém principu. Jakmile senzory v předním nárazníku vyhodnotí, že se blíží srážka s chodcem, rozbušky doslova vystřelí přední kapotu a ta se mírně nadzvedne. Rychlost, za jakou je kapota připravena k nárazu se pohybuje okolo 0,03 s. Zvedlá přední kapota pak funguje jako "polštář" a tlumič nárazu pro chodce, kteří narazí do auta. PPDB bude k mání jak pro model kupé, tak pro kabrio. Pokud se tento prvek osvědčí i v praxi a crash testech, můžeme se ho dočkat i v dalších koncernových modelech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků