Ohlédnutí za rokem 2005 na AutoRevue.cz

Nový rok je již několik dní skutečností. Ale dříve, než ten předchozí definitivně hodíme za hlavu, bychom se mohli podívat na to, co se průběhu roku 2005 odehrávalo na našich stránkách. Pojďte si s námi projít přehled článků, které vás v jednotlivých měsících nejvíce zaujaly, doplněný o krátké komentáře a další zajímavosti.
Ohlédnutí za rokem 2005 na AutoRevue.cz

Rok 2005 byl pro AutoRevue.cz obdobím velice úspěšným. Strmému růstu počas celého období nezabránila ani téměř kompletní obměna redakce, ani někdy až příliš časté technické problémy a chtěl bych vám ještě jednou poděkovat, že jste to s námi celý rok vydrželi. Snažili jsme se vám nabízet co možná nejzajímavější články a do vašeho vkusu se nejvíce trefily ty níže zmíněné. Z každého měsíce jsme vybrali tři nejúspěšnější články a tu a tam přidali nějakou více či méně opomenutou zajímavost.

Leden

Chevrolet Lacetti 1.4: dostupný elegán (megatest)

Suverénním vítězem lednové "soutěže krásy" byl test nového Chevroletu Lacetti. General Motors dal korejskému Daewoo novou image, novou kvalitu, "dohodil" atreaktivní italský design a přitom zachoval starou cenu. A na světě byla jedna z nejzajímavějších koupí roku 2005. Lacetti se opravdu povedlo a i když není dokonalé, poměr výkon cena nabízí vynikající. Více v testu... Jen o málo menšímu zájmu se pak těšil test další korejské novinky, Kiy Cerato
 
 
Speciály z autosalonů u vás vždy bodovaly a ten z Detroitu nebyl výjimkou. Pokud by vás zajímalo, co za novinky představily automobilky právě před rokem, máte nyní ideální příležitost ukojit svou zvědavost.
 
 
I podobné zprávy u vás obvykle bodují... Holt "tvrďácká kára" v něžném hávu, to se jen tak nevidí.
 

Únor

 
Krátkému únoru jasně vládly testy, největší zájem sklidil tehdy nový Ford Focus. Ve vlastně obyčejném a přitom hodně zajímavém provedení s pěti dveřmi, výbavou Trend a špičkovou šestnáctistovkou Ti-VCT nás přesvědčil, že je mimo prémiový segment nejlepším kompaktem. Test a pořízené video prozradí více.
 
 
Zbylé stupně vítězů obsadil koncern Volkswagen a jeho nový motor 2,0 FSI. Především v tomto testu se o něm dočtete úplně všechno; názory na něj se různí, ale nás zkrátka zaujal...
 
 
Octavia kombi 2,0 FSI představuje jedno z nejlepších provedení Octavie a v tomto testu se dozvíte proč. V únoru 2005 vás to hodně zajímalo.
 

Březen

 
V březnu vás naopak žádný test neuchvátil a smetanu "slízly" jiné články. Prim hrál tento a není divu, no kdo by nechtěl na chvíli nahlédnout do budoucnosti...
 
 
Auta + březen = Ženevský autosalon. Nejlepší rekapitulací je prohlídka fotogalerie, téměř stejný zájem byl ale i o speciál s přehledem novinek
 
 
Škoda Yeti, další zaklínadlo statistik návštěvnosti. V březnu to byla žhavá novinka, a tak se tento článek dostal nejvíce do popředí vašeho zájmu.
 

Duben

 
Někteří lezou v dubnu za kamna, my bohužel museli zůstat u klávesnic a psát články... Nejvíce vašich sympatií jsme si vypsali pomocí testů, tento byl jeden z nejčtenějších za celý rok. Není divu, nové trojkové BMW jsme otestovali jako jedni z prvních v ČR a jak je naším zvykem, učinili jsme tak nadmíru důkladně.
 
 
I první test Passatu vás zaujal, jistota střední třídy má i dnes jméno Passat a už v dubnu jsme přesně věděli proč.
 
 
Škoda a TDI, tuto kombinaci si nechá ujít málokdo z vás. I drahá Fabia s tak trochu zastarávajícím motorem přilákala váš zájem, my jsme navíc zjišťovali, co nového přinesl facelift...
 

Květen

 
Špičkové provedení Octavie si zájem zaslouží a od vás se mu ho dostalo vrchovatě. Celý test spolu s videem je prakticky o jediném: dvouspojkové automatické převodovce DSG. V žádném jiném článku se o ní nedočtete více, vyzkoušeli jsme všechny možnosti jejího využítí a klady i zápory zdokladovali videem. Pokud jste tento test ještě nečetli, neváhejte a určitě jej skoukněte.
 
 
Průjezd slavného "závodu" výjimečných aut Českem přilákal podle očekávání váš zájem. Byli jsme v Praze a nafotili vše podstatné. Smečka Ferrari, Porsche, Aston Martinů a dalších superaut se pod hlavním nádražím jen tak nevidí...
 
 
Druhý test Focusu a podruhé úspěch, náš i Fordu. Zkusili jsme dva dieselové kombíky a byli jsme opět okouzleni...
 
 
Bramborová příčka v květnu zůstala na první dojmy z představení nového Peugeotu 107. Jeden z kolínského tria by neměl uniknout vaší pozornosti, minimálně je dobré vědět, co vše se v ČR vyrábí...
 

Červen

 
Také o nejvýznamnější domácí autosalon byl mezi vámi nemalý zájem. Na červnové vítězství to stačilo. Krom informací jsme pro vás připravili i obvyklou sadu foto včetně "sady" krásných hostesek...
 
 
Jeden ze základů nabídky trojkového BMW patří k bestsellerům řady a obdobnou přízní jste ocenili i jeho test.
 
 
Bodový systém již pomalu klepe na dveře, my jsme ale již loni v červnu vědeli, že bude jen plácnutím do vody a palčivé problémy dopravy na českých silnicích ani náhodou nevyřeší. Stále aktuální článek vás podle očekávání zaujal a diskuse pod ním nabrala nevídaných rozměrů.
 
 
Na nové Clio jste byli velmi zvědaví a jeho představení ocenili nečekaným zájmem. Všechna fakta jsou aktuální i nyní a pokud vás o malém-velkém Renaultu něco zajímá, dozvíte se to i dnes z tohoto článku.
 

Červenec

 
Testy aut, které si většina smrtelníků nemůže dovolit, byly loni na AutoRevue velice úspěšné, což nebývalo pravidlem. Jedním z takových "aut snů" je Audi A4 Avant 3,0 TDI tiptronic s vysokou výbavou, která jeho cenu vyšponovala až ke 2 milionům Kč. Bezesporu zajímavé auto, náš velký test vám o něm řekne prakticky vše.
 
 
Velmi zajímavý souhrn zkušeností s dalším drahým vozem vás rovněž zaujal. 120 tisíc km za volantem jednoho auta již napoví leccos, a tak máte-li zájem o bližší informace o Touaregu, nabízíme vám tento výtečný test.
 
 
V červenci se kvapem blížilo představení nové Octavie RS a místo na slunci si vydobylo hned několik článků se špionážními fotografiemi. Tento byl nejúspěšnější, zavzpomínejte s námi na pozvolné odhalování nové eReSy...
 

Srpen

 
Se dvěma odlišný a přitom zacílením podobnými vozy jsme si to rozdali na horských alpských silničkách. Zejména Astra GTC nás velmi mile překvapila, a to zdaleka ne pouze vzhledem. Fiesta ST pak jasně ukázala, kdo že dnes kraluje nejmenším hot hatchům...
 
 
Mezi dva testíky se oblibou vklínilo naše krátké zamyšlení nad samotným poslaním policie a jejím působením na českých silnicích. Trhlin je v něm více než dost, bohužel, jehlu a nit do ruky stále nikdo ne a ne vzít...
 

Září

 
Září se vždy nese ve znamení významného autosalonu v Frankfurtu nad Mohanem, na kterém jsme ani loni nemohli chybět. Naše informace a živá reportáž se setkala s vaší masivní oblibou.
 
 
Že ani stolitrová nádrž na benzin nemusí nic znamenat, nám dokázal Range Rover Sport 4,2 SC. Jedno z nejúžasnějších aut vůbec ale zdaleka není zajímavé jen tím, naopak, umí totiž dopoledne proháneť hot hatche po okreskách, odpoledne kamzíky po horách a večer dámy na prestižních večírcích... Prostě všestranný dravec.
 
 
Dokázali jsme také to, že umíme zaujmout nejen články čistě o autech. Petr Broža si koupil (no považte...) novou verzi svého oblíbeného software na plánování tras a zjistil, že oproti starému nenabízí mnoho nového a v moha ohledech dokonce zaostává. A vás jeho nářek nad výpisem z účtu velmi zaujal...
 

Říjen

 
V říjnu již začal válet Radek Ondrášík a jeho články opanovaly statistiky. Jeho zamyšlení nad počínáním německého ADACu se stalo jasným králem podzimu.
 
 
Také s nadsázkou napsaný článek o tom, jak koupit nové Bugatti Veyron, vás velmi zaujal. Holt v říjnu už kdekdo přemýšlí nad vánočními dárky a jeden veyronek se stromeček jistě šikl mnohým z vás...
 
 
Zimní pneu jsou alfou a omegou myšlenek řidičů nad podzimní útratou a náš přehled klíčových informací neušel vaší pozornosti.
 
 
Na podzim jsme ale také testovali nová auta. Faceliftovaný Ford Mondeo 2,2 TDCi byl na špici čtenářského zájmu a pokud vám jeho test v říjnu "upláchl", nebylo by od věci se k němu vrátit nyní. Mondeo je totiž stále stejně dobré, ale nyní i o poznání hezčí.
 

Listopad

 
Listopadu kralovala poslední verze našeho přehledu crash testů. Kdo by nechtěl vědět, ve kterém voze se dá nejhůře zabít či zmrzačit... Ale nepíšeme jen o tom, posvítili jsme si také na hvězdičkové i bodové hodnocení a odkryli nepříliš často zmiňovanou pravdu: není hvězdička jako hvězdička (a není to tím, že jsou hvězdy, které nehasnou...).
 
 
V Milotecu zaimprovizovali a pod kapotu Fabie nacpali to nejlepší z techniky Volkswagenu. Výsledkem je vůz rychlý jako supersport se vzhledem manželčina nejoblíbenějšího parťáka na nákupy. Zajímavý tuningový počin sklidil zasloužený obdiv.
 
 
A opět zimní pneumatiky. Precizní srovnání kvalit jednotlivých pneu a jejich cen v českých e-shopech od Petra Šikla pomohlo mnohým z vás k nejvýhodnější koupi.
 
 
Moderní šestnáctistovka Volkswagenu je pro Octavii zajímavou volbou. Škoda vyšší ceny...
 

Prosinec

 
Poslední měsíc loňského roku skončil teprve před pár dny a jasně mu kralovaly špionážní fotky. O vaši přízeň stále ještě bojuje nový Superb nachytaný při testech ve Skandinávii.
 
 
Nová dvěstěsedma se veřejnosti představí až za 14 dní, již v prosinci se ale bez maskování proháněla po Francii. Její fotky jsme přinesli jako jedno z prvních médií na světě a váš zájem se dostavil.
 
 
Teprve pár dní starý testík láme rekordy. Důkladně jsme vyzkoušeli možnosti nového Haldexu v Octavii 4x4 a vy jste u toho nechtěli chybět.
 
 
Petr Broža nekupuje jen software od Microsoftu, a tak přispěl i testem nejnovějšího člena svého autoparku (tentokrát koupil dobře...). Tolik o novém Swiftu se jinde nedočtete a jsme rádi, že vás jeho test zaujal.
 
 

Co říci závěrem? Snad jen tolik, že i v roce 2006 se budeme snažit psát takové články, abychom na jeho sklonku nevěděli, co dříve do podobného přehledu zařadit. Ale nebojte, tím, že si nějaká celebrita zlomila při řazení nehet, se vaší do vaší přízně vtírat nebudeme. Ještě jednou vám přejeme, aby se vám dařilo po celý nový rok a abychom se třeba na tomto místě mohli za 12 měsíců "sejít" a říci si, co se komu povedlo.
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků