Ohlédnutí za Autoshow Praha 2005

Letošní Autoshow proběhla tradičně v prostorách pražského holešovického výstaviště. Přestože výstava není mezinárodního ani národního charakteru, na nedostatek návštěvníků si nemohla stěžovat. Zájemce přilákala především studie Škoda Yeti, nová Octavia RS, Honda Civic a mnoho dalších modelů.
Ohlédnutí za Autoshow Praha 2005

Letošní pražská Autoshow proběhla ve dnech 6. až 9.října. Výstava není nikterak významná, avšak potěší každého motoristického fandu. Usednout a vyzkoušet několik vozů na jednom místě ušetří čas při výběru nového auta, nebo jen potěší motoristickou dušičku. Doprovodný program byl hlavně o víkendu velice štědrý, na veletrhu strávilo mnoho lidí celé odpoledne, popř. odpoledne. Naopak návštěvník mezinárodních autosalonů stačil všechny expozice proběhnout za hodinu.

Slabou stránkou je (jako každý rok) absence mnoha automobilek, které vystavují jen na velkých autosalonech. Za další mínus považuji chudou prezentaci několika automobilek či jejich dealerů. Často byly vozy špatně nasvícené, popř. nebyly nasvícené vůbec. Pojďme se ale podívat především na to lepší, co letos přichystala pro návštěvníky Škoda a spol.?

Škoda velkolepě

V minulých ročnících autosalonu se nechala mladoboleslavská Škoda zastupovat svými dealery. Letos nenechala nic náhodě a předvedla se v plné parádě.  Její monumentální expozice zabírala celou střední halu Průmyslového paláce a rozhodně triumfovala zabraným prostorem. Pozornost návštěvníků vzbuzovala především studie Yeti, u které se cvakání spouští fotoaparátů nezastavilo po celou otevírací dobu. K obletovaným vozům patřila Octavia RS a Octavia Combi RS. Nutno uznat, že výstavní plocha Škodovky patřila k těm nejlepším. Vozy byly dobře nasvícené a návštěvník získával informace z LCD obrazovek.

 
Brány výstaviště – Škoda Yeti


Škoda Yeti z boku,  zezadu Yeti, nepochopitelně zakrytý vnitřek

 
Octavia Combi RS v žlutém provedení

 
Octavia Combi RS v modrém provedení

 
Modrá je dobrá, takže ještě jednou a s pohledem do interiéru


Škodovka prezentovala i svou stolétou historii, k vidění bylo několik šarantních staříků.


České výstavní premiéry - Honda Civic, VW Passat Variant a VW Jetta

Od soboty mohli návštěvníci spatřit novou avantgardní Hondu Civic, která se bude dodávat s 1.4 a 1.8 motorem s 6-ti stupňovou převodovkou. K mání bude i s vznětovým motorem o zdvihovém objemu 2206 cm3, který dosahuje kombinované spotřeby 5.1 L/100km. V Česku také zatím nebylo mnoho příležitostí shlédnout nový VW Passat Variant a nový "Golf s kufrem", tentokrát s názvem Jetta.

 

Další premiéry

Českou výstavní premiéru si odbylo také Clio od Renaultu, Forester společně s Legacy od Subaru a také Grand Vitara od Muziky. Mezi další obdivované vozy patřil trojlístek vozů (Toyota Aygo, Citroen C1 a Peugeont 106) z Kolína.


Třikrát Renault Clio nové generace v České výstavní premiéře


Alfa Romeo 159 – AR Crosswagon Q4 -- Subaru Forester

  
Skromný stánek Dacie – Kia Sportage – Citroen C1 z Kolína


BMW 320 kombi – BMW M6

 
Nissan 350 Z Roadster

  
Nový SSang-yong Musso - Nissan Murano -- Hyundai Sonata

Tuning hostil Křižíkův pavilon

  

Doprovodný výstavní program:
Car & Audio SHOW – audio a video systémy do aut, komunikační a navigační technika
Tuning & racing – 5.ročník výstavy inviduálních úprav automobilů a doplňků
AllRoad Show – výstava vozů s pohonem 4x4
Veterán Car Show – výstava historický vozidel
Transped-Comma – 12.ročník výstavy nákladních automobilů  a komunální techniky

Letošní ročník Autoshow Praha patřil k těm vyvedenějším. Věřme, že si jeden ze skromnějších českých autosalonů udrží pozitivní trend a v dalších letech zde budeme moci spatřovat profesionální prezentace ještě většího počtu žhavých novinek.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 150 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků