Off-road Ineos Grenadier přijede i na vodík. Pohonné ústrojí využije od Hyundaie

S ohledem na plány Hyundaie si Ineos do projektu zřejmě nemohl vybrat lepšího partnera.

Poctivý off-road Ineos Grenadier, tedy v podstatě duchovní nástupce starého Land Roveru Defender, se nám představil už minulý rok. Po vyhraném sporu s britskou automobilkou o přílišnou podobnost designu ikonického modelu se zdá, že budoucnost Grenadieru a jeho tvůrce miliardáře Jima Ratcliffa je nadějná. Produkce vozu má započít v červenci 2022 a nyní společnost Ineos Automotive oznamuje, že chystá i vodíkovou variantu.

Ineos působí jakožto jedna z největších chemických společnosti na světě také ve výrobě vodíku. Jeho dceřiná společnost Inovyn se totiž zaměřuje na výrobu takzvaného zeleného vodíku, využívající energie z obnovitelných zdrojů. Představa Grenadieru s vodíkovými palivovými články tedy není úplně překvapivá.

Společnost si chce tímto pojistit i budoucnost svého modelu, tím více na britském trhu, kde nemají spalovací motory v nabídce zrovna dobré vyhlídky. Samotnou techniku přitom Ineos využije ze spolupráce s Hyundaiem, expertem na vodíková ústrojí, který má s touto formou pohonu do budoucna opravdu velké plány. Pro zopakování, spalovací motory využije Grenadier od BMW.

Testování vodíkového konceptu Grenadieru má započít na silnicích i v terénu do konce roku 2022. Předseda Ineosu Jim Ratcliffe rovněž vzkázal britské vládě, aby začala investovat do tamního vývoje vodíkové infrastruktury, jelikož v této chvíli je Británie velice pozadu ve srovnání s dalšími zeměmi Evropy.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (2) Další článek: Porsche finišuje s vývojem 718 Cayman GT4 RS. Na Nordschleife zajelo fantastický čas

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,