Ofenziva offroadů od Nissanu: bude Almera SUV?

Automobilka Nissan sleduje dlouhodobý trend na trhu s automobily a na nejrychleji rostoucí poptávku sekce offroadů a SUV reagoval nabídkou sportovního Murana, velkého Pathfindera a pickupu Navaro. Novým modelem by mělo být další sedmimístné SUV s pohonem 4x4, které bude vycházet z konceptu Qashqai a spolu s Note jej představí Nissan na mezinárodním automobilovém veletrhu ve Frankfurtu.

Dle spekulací zahraničních internetových médií je pravděpodobné, že v roce 2006 by se na trhu mohl objevit model na bázi Almery, ale s prvky MPV a SUV. Linie a křivky nového auta budou vycházet z výše zmiňovaných modelů Note a Qashqui. Malé SUV by se mělo postavit proti takovým vozům, jako je např. chystaný VW Beduin nebo Toyota RAV4.

 

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků