Odstavené škodovky dostávají při transportu zabrat. Některé míří do šrotu, jiné na opravu

S ohledem na počet poškozených vozů se překvapivě nemá jednat o nic ojedinělého.

Mladoboleslavská Škoda se nadále potýká s krizí nedostatku čipů, omezením výroby a nutností opožděně dokončovat tisíce vozů na odstavných plochách. Z vedení odborů nedávno zaznělo, že aktuálně má Škoda nedokončených a odložených asi 15 tisíc vozů. Odborový předák Jaroslav Povšík nyní potvrdil deníku E15, že některé z těchto vozů musely kvůli poškození při transportu zamířit do šrotu.

Ze složité logistické situace, kdy jsou tisíce nedokončených vozů průběžně přepravovány mezi závody, odstavnými plochami a finální kompletací, odchází některá auta poškozená, třeba s poškrábanými laky. Povšík dokonce potvrdil, že při transportu došlo i k pádům vozidel z nákladových ramp – část vozů se tak ani opravy nedočkala a musela být zničena.

„Pokud již k poškození dojde, oprava je následně provedena v rámci finální kompletace vozu. U několika vozů došlo k rozsáhlejšímu poškození, v takových případech automobilka postupuje v souladu s pokyny koncernové pojišťovny,“ uvedla deníku E15 mluvčí automobilky Martina Špittová. Mimo to se na jedné z odstavných ploch Škody odehrál i pokus o krádež nedokončených vozů.

Mluvčí Škody neupřesnila, kolik nedokončených vozů bylo při transportu poškozeno. Ačkoliv se může zdát současná situace pro automobilku nešťastná, údajně se počet poškozených vozů zásadně neliší od standardní kamionové přepravy nových vozů. „Tenhle problém řešíme od začátku existence firmy. Teď máme přehršel aut na odstavných plochách, tak mohlo k poškození docházet častěji, byť ne systémově,“ dodává Povšík.

Škoda obnoví výrobu po vánočních svátcích až 10. ledna. Delší odstávku zdůvodnil koncern VW nutností provést plánované investice.  

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (16) Další článek: Elektrický sedan NIO ET5 oficiálně: Ujede až 1000 km, v Evropě chce zatopit Tesle 3

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,