Odolné čelní sklo Gorilla Glass dostanou i Jeepy Wrangler a Gladiator. Nestojí moc

Zřejmě ho máte i na svém chytrém telefonu. Chrání před poškrábáním a rozbitím – použití nejen u terénních aut se přímo nabízí.

Sklo Gorilla glass je výrobek americké společnosti Corning, která mimochodem dodává i okna pro raketoplány. Svou odolnost získává díky chemickému tvrzení v roztavené soli při teplotě přes 400 stupňů Celsia. Známe ho především díky použití u chytrých telefonů, na nichž zabraňuje vzniku škrábanců a prasklin.

Silný Jeep Wrangler 4xe přibližuje plug-in hybridní techniku. Známe i české ceny

Silný Jeep Wrangler 4xe přibližuje plug-in hybridní techniku. Známe i české ceny

Není to poprvé, kdy bylo toto speciální sklo použito v automobilovém průmyslu. Má ho například Ford GT a za příplatek jste ho mohli dostat k McLarenům 720S a Senna. Nyní se stává příplatkovou výbavou u Jeepů Wrangler a Gladiator, které díky svým terénním schopnostem odolnější průhledný materiál jistě dokonale využijí.

Nový Jeep Gladiator dorazil do Česka. Má šestiválec a cenami se moc nepodbízí

Nový Jeep Gladiator dorazil do Česka. Má šestiválec a cenami se moc nepodbízí

Cena je stanovena na velmi příznivých 95 dolarů, tedy zhruba dva tisíce korun. Kromě své odolnosti je sklo Gorilla glass zároveň tenčí a tudíž lehčí než klasické provedení. Zdroje zevnitř automobilky tvrdí, že automobilka Jeep očekává až 80procentní podíl u nově objednaných aut.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 36 příspěvků
TEST Audi Q2 35 TFSI (110 kW) S tronic: Otázka za milion. Těžká, nebo lehká?

Audi Q2 35 TFSI S tronic

Sudá série Audi začínajících na písmeno Q se utěšeně rozrůstá. Pokud nás paměť nešálí, Q2 byla v roce 2016 vlastně první věcička značky tohoto formátu dostupná v Evropě. Pět let je v autosvětě věčnost, obstojí technika i dnes, byť po faceliftu?

20.  7.  2021 | Richard Herbich | 4 příspěvky
Minitest SsangYong Rexton 2.2 e-XDI 8AT 4x4: Levný all inclusive bez konkurence

SsangYong Rexton 2.2 e-XDI

Přestože je na našich silnicích téměř nevídáme a asi se ani nikdy neokouká, po čtyřech letech kariéry se největší SUV nejmenší korejské automobilky dočkalo modernizace. A to velmi nápadné!

15.  7.  2021 | Michal Beneš | 14 příspěvků