Od nárazníku k nárazníku přepracovaný Bentley Arnage

Arnage T, tak se jmenuje nový automobil britské značky Bentey, který se pyšní označením „nejvýkonnější v historii.“
Od nárazníku k nárazníku přepracovaný Bentley Arnage
Klepněte pro větší obrázekArnage T je prvním automobilem z druhé série modelu označených Arnage. První generace řady Arnage zastupoval na našich stránkách model Arnage, o kterém si můžete přečíst v článku „Šlechtic v tretrách“.

Klepněte pro větší obrázekArnage T vyniká především velmi výkonným motorem. Pod kapotou „téčka“ najdeme osmiválcový motor přeplňovaný dvojicí turbodmychadel Garrett T3 o objemu 6,75 litru. Už tyto základní parametry dávají jasně tušit, jaké hodnoty bude nabývat výkon a točivý moment. Osmiválec nabízí výkon 450 ks (336 kW) při 4 100 ot./min. a točivý moment 875 Nm při 3 250 ot./min..

Na pokoření sto kilometrové hranice stačí Arnage T pouhých 5,5 vteřiny a dále pak zrychluje Klepněte pro větší obrázekaž na 270 km/h, což z něj činí nejrychlejší čtyřdveřový sedan současnosti.

Využití dvojice turbodmychadel se kromě nárůstu výkonu projevilo také v pružnosti motoru, protože menší turbodmychadla mají rychlejší reakci na stlačení plynového pedálu, který mimochodem využívá moderní elektronické předávání pokynů přímo do řídící jednotky motoru.

Klepněte pro větší obrázekZněny se dotkly také karoserie. Kromě nepříliš výrazných zněm designu proděla karoserie celou řadu konstrukčních změn, což se projevilo ve zvýšení její torzní tuhosti a tím pádem na zlepšení jízdních vlastností. Protože je „téčko“ sportovněji laděné, dostalo také tvrdší pružiny, nově naladěné jsou i tlumiče. V základním vybavení spojují Klepněte pro větší obrázekArnage T s vozovkou 18“ litá kola obutá do pneumatik 255/50 ZR 18, za příplatek je možné získat 19“ litá kola s pneumatikami 255/45 ZR 19.

V seznamu vybavení nalezneme vše co je u značky Bentley obvyklé, nechybí tedy kůží potažený interiér, automatická klimatizace, navigační systém, airbagy, systém elektronické stabilizace (ESP) a celá řada dalších prvků.

Jako místo výstavní premiéry nového Bentley Arnage T byl vybrán autosalon v Klepněte pro větší obrázekDetroitu. Cena je stanovena 166 500 liber, což je v přečtu cca Kč 8 658 000. Kdy bude nový Bentley uveden na český trh a kolik bude stát zatím nebylo oznámeno.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků