Od monitoru do kokpitu: Praga angažovala virtuálního závodníka Jimmyho Broadbenta

Talent u počítače může znamenat velké úspěchy ve skutečném světě. Britský závodník to dokázal a stal se i nováčkem roku v sérii Britcar.

Počítačová střílečka z vás vojáka neudělá, ale závodní simulátor může člověka dovést až za volant skutečného závodního auta – v tomto případě Pragy R1. Mladý Brit Jimmy Broadbent je toho jasným důkazem. O virtuálním závodění točí populární videa, díky nimž získal statisíce odběratelů na YouTube a více než sto tisíc sledujících na Twitteru. V roce 2021 začal hostovat u Praga racing a stal se jedním z hlavních úspěchů české značky v sérii Britcar.

Původně jezdil v šampionátu Goodyear Britcar Endurance Championship 2021 ve dvojici s pilotkou Jem Hepworthovou, poté spojil síly se svým závodnickým mentorem Gordiem Mutchem. Sezonu dokončil s dvěma vítězstvími i přesto, že se skutečným motorsportem neměl doposud žádné zkušenosti. V sérii Britcar tak získal titul nováčka roku a v roce 2022 bude jezdit v první sezoně značkového poháru Praga.

Ke svému angažmá Broadbent uvedl: „Jsem nadšený, že mohu pokračovat s Pragou. Sezonu jsem zakončil dvěma vítězstvími v Donnigtonu, takže se nemohu dočkat, až budu zpátky v R1, abych mohl zúročit vše, co jsem se naučil, a dále se zlepšoval.“ Generální ředitel Praga Cars UK dále komentoval: „Jsme velmi potěšeni Jimmyho přístupem a jeho výkony v této sezoně. V roce 2022 na něj čekají nové výzvy, protože právem cílí na stupně vítězů v každém kole.“

Váš názor Další článek: Mazda RX-7 z Rychle a zběsile míří do aukce. Není pravá, ale aspoň už má pravý zvuk

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,