Od jara bude BMW 320d mild-hybridem. Stejný osud čeká i některé diesely v X3 a X4

Jak se dalo očekávat, německá značka se chystá dále rozšířit nasazení mild-hybridní techniky u svých modelů.

Cesta lehké elektrifikace se dotkne i sedanu řady 3 a dvojice SUV X3 a X4. BMW totiž potvrzuje, že určité motory těchto modelů obdrží od letošního jara 48V systém se startér-generátorem a druhou baterií. Samozřejmě ve jménu snížení produkce emisí. Stejným krokem už BMW vykročilo u některých dieselů řady 5 a a SUV X5 a X6.

BMW poprvé ukázalo nový vodíkový pohon. V X5 se může objevit do dvou let

BMW poprvé ukázalo nový vodíkový pohon. V X5 se může objevit do dvou let

Klasicky tedy mild-hybridní technika usnadní práci spalovacímu motoru, zvýší jeho výkon, současně zlepší hospodárnost a nakonec i zajistí rychlejší akceleraci. Dostupná bude totiž i funkce dočasného zvýšení výkonu „overboost“ při akceleraci.

V případě „trojkové“ řady budou 48V mild-hybridem standardně dvoulitrové motorizace 320d a 320d xDrive, přičemž elektrifikaci už dříve podlehl i výkonný šestiválec v M340d xDrive. O přeplňované dvoulitrové čtyřválce pak půjde také v případě SUV X3 a X4, které budou mild-hybridní s motorizací xDrive20d.

Ostré BMW M340d xDrive má české ceny. 340 koní a nízkou spotřebu nedá lacino

Ostré BMW M340d xDrive má české ceny. 340 koní a nízkou spotřebu nedá lacino

O uvedení nových mild-hybridů do prodeje ještě budeme informovat. BMW zatím dodává, že postupná elektrifikace motorizací je součástí plánu, ve kterém chce pro letošní rok snížit své flotilové emise od dalších 20 % vůči předchozímu roku. S mild-hybridní naftovou motorizací by tak měla v průběhu letoška přijet i řada 1.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků