Od července bude ABS u nových automobilů povinností

Prvního července tohoto roku vstoupí v platnost nařízení EK, které se týká povinného zabudování ABS do všech nově prodávaných vozů na území Evropské Unie. Tato povinnost vznikla na základě dohody Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) a po posouzení odborníky uznala i EK, že tato dohoda se přemění v povinnost pro všechny. Přestože se jedná o výrazné zvýšení bezpečnosti automobilů, je na místě říci, že systém ABS není vždy pro bezpečnost přínosný, ovšem negativ, které s sebou nese, je výrazně méně, než pozitiv. Výhodou nového nařízení jsou jisté výjimky pro některé státy, které dostaly odklad pro tuto povinnost, stejně tak někteří výrobci specifických vozů mohou požádat o výjimku.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků