Od července bude ABS u nových automobilů povinností

Prvního července tohoto roku vstoupí v platnost nařízení EK, které se týká povinného zabudování ABS do všech nově prodávaných vozů na území Evropské Unie. Tato povinnost vznikla na základě dohody Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) a po posouzení odborníky uznala i EK, že tato dohoda se přemění v povinnost pro všechny. Přestože se jedná o výrazné zvýšení bezpečnosti automobilů, je na místě říci, že systém ABS není vždy pro bezpečnost přínosný, ovšem negativ, které s sebou nese, je výrazně méně, než pozitiv. Výhodou nového nařízení jsou jisté výjimky pro některé státy, které dostaly odklad pro tuto povinnost, stejně tak někteří výrobci specifických vozů mohou požádat o výjimku.
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků