Od července bude ABS u nových automobilů povinností

Prvního července tohoto roku vstoupí v platnost nařízení EK, které se týká povinného zabudování ABS do všech nově prodávaných vozů na území Evropské Unie. Tato povinnost vznikla na základě dohody Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) a po posouzení odborníky uznala i EK, že tato dohoda se přemění v povinnost pro všechny. Přestože se jedná o výrazné zvýšení bezpečnosti automobilů, je na místě říci, že systém ABS není vždy pro bezpečnost přínosný, ovšem negativ, které s sebou nese, je výrazně méně, než pozitiv. Výhodou nového nařízení jsou jisté výjimky pro některé státy, které dostaly odklad pro tuto povinnost, stejně tak někteří výrobci specifických vozů mohou požádat o výjimku.
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků