Octavia WRC poprvé na Semperit Rallye

Škoda Motorsport se v rámci testovacího programu zúčastní rakouské Semperit Rallye (3.-4.listopadu), podniku mistrovství Evropy FIA s koeficientem 10, oznámil 4. října Pavel Janeba, manažer týmu Škoda Motorsport. Vůz Škoda Octavia WRC bude pilotovat Armin Schwarz.
Octavia WRC poprvé na Semperit Rallye
Škoda Motorsport se v rámci testovacího programu zúčastní rakouské Semperit Rallye (3.-4.listopadu), podniku mistrovství Evropy FIA s koeficientem 10, oznámil 4. října Pavel Janeba, manažer týmu Škoda Motorsport. Vůz Škoda Octavia WRC bude pilotovat Armin Schwarz. Účast mladoboleslavského týmu v této soutěži bude následovat necelé dva týdny potom, co obě Octavie WRC budou soutěžit o mistrovské body na 11. podniku MS FIA – Rallye Sanremo (20.-22. října). Předjezdcem na Semperit Rallye bude testovací pilot VW Motorsport Raimund Baumschlager s upraveným vozem Škoda Octavia RS.

Vedoucí týmu Pavel Janeba komentoval toto rozhodnutí slovy: „Semperit rallye nám poslouží jako test v přípravě na poslední podnik světového šampionátu, který se uskuteční koncem listopadu na klouzavé šotolině ve Walesu. Technici týmu i Armin si potřebují vyzkoušet optimální nastavení podvozku i agregátu, které budeme zkoušet o týden dříve na Slovensku. Rakousko navíc patří mezi země, jejichž trh je pro značku Škoda velmi atraktivní, a kde naše firma již řadu let sklízí prodejní úspěchy. I proto tento projekt vznikl za velké podpory rakouského importéra značky Škoda a firmy Castrol, který je jedním z našich hlavních sponzorů,“ prohlásil Janeba.

Armin Schwarz, kterého bude navigovat jeho spolujezdec z mistrovství světa Manfred Hiemer, v Rakousku již mnoho let nesoutěžil, ale v čase mezi italskou a britskou rallye bude jeho účast vhodným doplňkem. „Od svých rakouských kolegů vím, že se bude jednat o velmi náročnou soutěž nejen svým charakterem, ale i kvalitním obsazením. Organizátor prohlásil, že se na startu sejde osm vozů specifikace World Rally Car. Pro mě to znamená výbornou příležitost jak si pohrát především s optimalizací podvozku na „RAC“, kde se pojede na klouzavém podkladu. Na Semperit rallye můžeme čekat déšť, led i sníh. V každém případě chci v Rakousku vyhrát, i když vím, že to nebude vůbec jednoduché,“ řekl Schwarz.

Poznámka: Ilustrační fotografie zachycují Octavii WRC při loňském ročníku RAC rally

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků