Octavia WRC poprvé na Semperit Rallye

Škoda Motorsport se v rámci testovacího programu zúčastní rakouské Semperit Rallye (3.-4.listopadu), podniku mistrovství Evropy FIA s koeficientem 10, oznámil 4. října Pavel Janeba, manažer týmu Škoda Motorsport. Vůz Škoda Octavia WRC bude pilotovat Armin Schwarz.
Octavia WRC poprvé na Semperit Rallye
Škoda Motorsport se v rámci testovacího programu zúčastní rakouské Semperit Rallye (3.-4.listopadu), podniku mistrovství Evropy FIA s koeficientem 10, oznámil 4. října Pavel Janeba, manažer týmu Škoda Motorsport. Vůz Škoda Octavia WRC bude pilotovat Armin Schwarz. Účast mladoboleslavského týmu v této soutěži bude následovat necelé dva týdny potom, co obě Octavie WRC budou soutěžit o mistrovské body na 11. podniku MS FIA – Rallye Sanremo (20.-22. října). Předjezdcem na Semperit Rallye bude testovací pilot VW Motorsport Raimund Baumschlager s upraveným vozem Škoda Octavia RS.

Vedoucí týmu Pavel Janeba komentoval toto rozhodnutí slovy: „Semperit rallye nám poslouží jako test v přípravě na poslední podnik světového šampionátu, který se uskuteční koncem listopadu na klouzavé šotolině ve Walesu. Technici týmu i Armin si potřebují vyzkoušet optimální nastavení podvozku i agregátu, které budeme zkoušet o týden dříve na Slovensku. Rakousko navíc patří mezi země, jejichž trh je pro značku Škoda velmi atraktivní, a kde naše firma již řadu let sklízí prodejní úspěchy. I proto tento projekt vznikl za velké podpory rakouského importéra značky Škoda a firmy Castrol, který je jedním z našich hlavních sponzorů,“ prohlásil Janeba.

Armin Schwarz, kterého bude navigovat jeho spolujezdec z mistrovství světa Manfred Hiemer, v Rakousku již mnoho let nesoutěžil, ale v čase mezi italskou a britskou rallye bude jeho účast vhodným doplňkem. „Od svých rakouských kolegů vím, že se bude jednat o velmi náročnou soutěž nejen svým charakterem, ale i kvalitním obsazením. Organizátor prohlásil, že se na startu sejde osm vozů specifikace World Rally Car. Pro mě to znamená výbornou příležitost jak si pohrát především s optimalizací podvozku na „RAC“, kde se pojede na klouzavém podkladu. Na Semperit rallye můžeme čekat déšť, led i sníh. V každém případě chci v Rakousku vyhrát, i když vím, že to nebude vůbec jednoduché,“ řekl Schwarz.

Poznámka: Ilustrační fotografie zachycují Octavii WRC při loňském ročníku RAC rally

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků