Octavia WRC poprvé na Semperit Rallye

Škoda Motorsport se v rámci testovacího programu zúčastní rakouské Semperit Rallye (3.-4.listopadu), podniku mistrovství Evropy FIA s koeficientem 10, oznámil 4. října Pavel Janeba, manažer týmu Škoda Motorsport. Vůz Škoda Octavia WRC bude pilotovat Armin Schwarz.
Octavia WRC poprvé na Semperit Rallye
Škoda Motorsport se v rámci testovacího programu zúčastní rakouské Semperit Rallye (3.-4.listopadu), podniku mistrovství Evropy FIA s koeficientem 10, oznámil 4. října Pavel Janeba, manažer týmu Škoda Motorsport. Vůz Škoda Octavia WRC bude pilotovat Armin Schwarz. Účast mladoboleslavského týmu v této soutěži bude následovat necelé dva týdny potom, co obě Octavie WRC budou soutěžit o mistrovské body na 11. podniku MS FIA – Rallye Sanremo (20.-22. října). Předjezdcem na Semperit Rallye bude testovací pilot VW Motorsport Raimund Baumschlager s upraveným vozem Škoda Octavia RS.

Vedoucí týmu Pavel Janeba komentoval toto rozhodnutí slovy: „Semperit rallye nám poslouží jako test v přípravě na poslední podnik světového šampionátu, který se uskuteční koncem listopadu na klouzavé šotolině ve Walesu. Technici týmu i Armin si potřebují vyzkoušet optimální nastavení podvozku i agregátu, které budeme zkoušet o týden dříve na Slovensku. Rakousko navíc patří mezi země, jejichž trh je pro značku Škoda velmi atraktivní, a kde naše firma již řadu let sklízí prodejní úspěchy. I proto tento projekt vznikl za velké podpory rakouského importéra značky Škoda a firmy Castrol, který je jedním z našich hlavních sponzorů,“ prohlásil Janeba.

Armin Schwarz, kterého bude navigovat jeho spolujezdec z mistrovství světa Manfred Hiemer, v Rakousku již mnoho let nesoutěžil, ale v čase mezi italskou a britskou rallye bude jeho účast vhodným doplňkem. „Od svých rakouských kolegů vím, že se bude jednat o velmi náročnou soutěž nejen svým charakterem, ale i kvalitním obsazením. Organizátor prohlásil, že se na startu sejde osm vozů specifikace World Rally Car. Pro mě to znamená výbornou příležitost jak si pohrát především s optimalizací podvozku na „RAC“, kde se pojede na klouzavém podkladu. Na Semperit rallye můžeme čekat déšť, led i sníh. V každém případě chci v Rakousku vyhrát, i když vím, že to nebude vůbec jednoduché,“ řekl Schwarz.

Poznámka: Ilustrační fotografie zachycují Octavii WRC při loňském ročníku RAC rally

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků