Octavia RS konečně v nabídce Škody

V minulých dnech Škoda konečně přidala do své nabídky ve webovém konfigurátoru nový model Octavia RS. Základní verze liftback vás vyjde na 754 900 Kč. Přestože je základní výbava poměrně pestrá, je co přikupovat, v plné verzi se s dostanete RS skoro na 950 000 Kč. Verze kombi začíná na ceně 794 900 Kč, což je pouze o 50 tis. více, než kolik zaplatíte za Combi s motorem 2.0 TDI s převodovkou DSG. Cenová politika Volkswagenu v oblasti naftových motorů je prostě, mírně řečno, atypická. V plné verzi pak kombi stojí mírně pod jeden milion korun. Za 750 tisíc tak můžete získat relativně výkoný rodinný vůz nižší střední třídy s poměrně bohatou výbavou, který ocení mírně sportovněji naladění řidiči, kteří ocení i praktičnost. Pokud bude verze kombi k dostáni i ve verzi N1, tedy s možností odpočtu DPH, půjde o velmi zajímavou nabídku. Za stejné peníze se ovšem v nižší střední třídě dají koupit i auta s výrazně sportovnějšími ambicemi, jako je VW Golf GTI a nebo hlavně Opel Astra GTC, těm ale chybí právě ona praktičnost.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků