O.CT se pustil do úprav Leonu Cupra

Rakouský úpravce O.CT Oberscheide představil hned několik kitů pro zvýšení výkonu motorů 2,0 TFSI u modelu Cupra.

Pro Cupru jsou k dispozici tři stupně navýšení. První z nich zvedne výkon na 285 koní a točivý moment na 370 Nm a to pomocí nového software řídící jednotky a nového vzduchového filtru.

Druhý stupeň pak navýší výkon na 293 koní a točivý moment dokonce na 375 Nm. Opět přichází na scénu úprava řídící jednotky a propustnější filtr vzduchu.

Třetí stupeň pak zvedne výkon dokonce na 315 koní a točivý moment na 400 Nm. S tímto kitem pak Cupra zvládne stovku za 5,2 s a dosáhne rychlosti 265 km/h. Zde jsou ovšem zásahy do úpravy větší. Nový je systém vstřikování, mezichladič stlačeného vzduchu a také výfukový systém.

Samozřejmostí jsou pak kity na úpravu podvozků, osmipístkové brzdiče, nové posílené brzdy a další.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků