Ocenění pro Škoda Auto

Prestižní ocenění pro nejlepší závod v rámci celého koncernu Volkswagen získala za druhé čtvrtletí roku 2000 továrna Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Stalo se tak poprvé v historii mateřského závodu, a to zejména díky výbornému hodnocení kvality vozů Škoda ze strany
Ocenění pro Škoda Auto
Prestižní ocenění pro nejlepší závod v rámci celého koncernu Volkswagen získala za druhé čtvrtletí roku 2000 továrna Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Stalo se tak poprvé v historii mateřského závodu, a to zejména díky výbornému hodnocení kvality vozů Škoda ze strany
zákazníků. Nepřehlédnutelnou roli sehrály zejména ohlasy na model Fabia, zatím nejmladší přírůstek do rodiny vozů Škoda.

Závod Mladá Boleslav si koncernovou cenu kvality, udělovanou nejvyšším vedením VW v čele s předsedou představenstva Dr. Ferdinandem Piëchem a Dr. Berndem Pischetsriederem, členem představenstva zodpovědným za kvalitu, vysloužil mimo jiné také hladkým náběhem výroby modelu Fabia. Pro značku Škoda je toto vyznamenání dalším dokladem, že plejádu cen, které si její modely v poslední době vydobyly na mnoha světových trzích, získala naprosto zaslouženě.

Potvrzují to i prodejní čísla. Prvních 100 000 vozů Fabia bylo vyrobeno v rekordním čase.

"Cena kvality je úspěchem celého závodu a znovu dokládá, jakou péči Škoda Auto této oblasti věnuje. Vyznamenání je ještě o to cennější, že přichází krátce, co jsme zde v Mladé Boleslavi vyrobili v rekordním čase necelých jedenácti měsíců již 100 000. vůz Škoda Fabia. Cítím hrdost za všechny, kteří se na tomto báječném ocenění podíleli," prohlásil při předávání ceny Karl-Günter Büsching, člen představenstva automobilky zodpovědný za výrobu a logistiku

"Kvalita byla od počátku nejvyšší prioritou modelu Fabia. Na tom se shodli všichni zainteresovaní, vývojáři počínaje přes výrobu, úseku kvality až po dodavatele. Tomuto cíli byl přizpůsoben i pozvolný náběh, denní produkci vozů jsme zvyšovali vždy až v momentě, kdy byla zaručena špičková kvalita. Výsledkem byla kvalita produktu od samého začátku," konstatoval Erwin Mackowiak, vedoucí řízení kvality Škoda Auto. "První ohlasy trhu naznačují ukazují, že to byl správný postup," dodal.

Na Slovensku, v Chorvatsku a Litvě byla Škoda Fabia vyhlášena Autem roku, v národních kolech soutěže "Auto 1" obsadila v České republice a Rakousku první místo. V prestižní evropské soutěži "Car of the Year" zaujala Škoda Fabia skvělé čtvrté místo, ve Velké Británii se stala autem roku časopisů "What Car?" a "Auto Express". V Německu byla Fabia oceněna Zlatým volantem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků