Ocenění pro Škoda Auto

Prestižní ocenění pro nejlepší závod v rámci celého koncernu Volkswagen získala za druhé čtvrtletí roku 2000 továrna Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Stalo se tak poprvé v historii mateřského závodu, a to zejména díky výbornému hodnocení kvality vozů Škoda ze strany
Ocenění pro Škoda Auto
Prestižní ocenění pro nejlepší závod v rámci celého koncernu Volkswagen získala za druhé čtvrtletí roku 2000 továrna Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Stalo se tak poprvé v historii mateřského závodu, a to zejména díky výbornému hodnocení kvality vozů Škoda ze strany
zákazníků. Nepřehlédnutelnou roli sehrály zejména ohlasy na model Fabia, zatím nejmladší přírůstek do rodiny vozů Škoda.

Závod Mladá Boleslav si koncernovou cenu kvality, udělovanou nejvyšším vedením VW v čele s předsedou představenstva Dr. Ferdinandem Piëchem a Dr. Berndem Pischetsriederem, členem představenstva zodpovědným za kvalitu, vysloužil mimo jiné také hladkým náběhem výroby modelu Fabia. Pro značku Škoda je toto vyznamenání dalším dokladem, že plejádu cen, které si její modely v poslední době vydobyly na mnoha světových trzích, získala naprosto zaslouženě.

Potvrzují to i prodejní čísla. Prvních 100 000 vozů Fabia bylo vyrobeno v rekordním čase.

"Cena kvality je úspěchem celého závodu a znovu dokládá, jakou péči Škoda Auto této oblasti věnuje. Vyznamenání je ještě o to cennější, že přichází krátce, co jsme zde v Mladé Boleslavi vyrobili v rekordním čase necelých jedenácti měsíců již 100 000. vůz Škoda Fabia. Cítím hrdost za všechny, kteří se na tomto báječném ocenění podíleli," prohlásil při předávání ceny Karl-Günter Büsching, člen představenstva automobilky zodpovědný za výrobu a logistiku

"Kvalita byla od počátku nejvyšší prioritou modelu Fabia. Na tom se shodli všichni zainteresovaní, vývojáři počínaje přes výrobu, úseku kvality až po dodavatele. Tomuto cíli byl přizpůsoben i pozvolný náběh, denní produkci vozů jsme zvyšovali vždy až v momentě, kdy byla zaručena špičková kvalita. Výsledkem byla kvalita produktu od samého začátku," konstatoval Erwin Mackowiak, vedoucí řízení kvality Škoda Auto. "První ohlasy trhu naznačují ukazují, že to byl správný postup," dodal.

Na Slovensku, v Chorvatsku a Litvě byla Škoda Fabia vyhlášena Autem roku, v národních kolech soutěže "Auto 1" obsadila v České republice a Rakousku první místo. V prestižní evropské soutěži "Car of the Year" zaujala Škoda Fabia skvělé čtvrté místo, ve Velké Británii se stala autem roku časopisů "What Car?" a "Auto Express". V Německu byla Fabia oceněna Zlatým volantem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků