Ocenění pro Ford Mondeo

Naši kolegové z německého Auto Zeitung označili Ford Mondeo za nejvýraznější německou automobilovou novinku roku 2001 a udělili mu cenu „Auto Trophy“.
Ocenění pro Ford Mondeo
Naši kolegové z německého Auto Zeitung označili Ford Mondeo za nejvýraznější německou automobilovou novinku roku 2001 a udělili mu cenu „Auto Trophy“.

Nick Scheele, předseda představenstva společnosti Ford of Europe, který cenu přijal z rukou Gũntera Wiechmanna, šéfredaktora časopisu „Auto Zeitung“, řekl:“ Z této ceny mám radost především proto, že v porotě hlasovali jak čtenáři Auto Zeitung, tak i odborní novináři. Takové všeobecné uznání považuji za ocenění pro všechny, kteří se na vývoji automobilu podíleli a podílejí.“

„Auto Trophy“ je již 23. mezinárodní cenou, kterou nový Ford Mondeo získal během pouhých pěti měsíců od svého debutu na evropském trhu. Patří mezi ně mimo jiné např. „Zlatý volant“ redakce „Bild am Sonntag“, titul „Evropské auto č.1“ – cena evropských časopisů vydávaných pod hlavičkou Auto 1 nebo „Auto roku 2001“ britského časopisu „What Car?“.

Fordu Mondeo se podařilo prosadit se mezi svými konkurenty nejen při udělování automobilových cen, ale také v mnoha srovnávacích testech, kde zatím Mondeo přesvědčivě vyhrává bez ohledu na typ karoserie či motoru. Ford Mondeo zvítězil např. v porovnávacích testech odborných motoristických časopisů „Auto motor und Sport“, „Auto Bild“ „Auto/Straßenverkehr“ nebo „Das Neue Automobil“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky