Ocenění pro Ford Mondeo

Naši kolegové z německého Auto Zeitung označili Ford Mondeo za nejvýraznější německou automobilovou novinku roku 2001 a udělili mu cenu „Auto Trophy“.
Ocenění pro Ford Mondeo
Naši kolegové z německého Auto Zeitung označili Ford Mondeo za nejvýraznější německou automobilovou novinku roku 2001 a udělili mu cenu „Auto Trophy“.

Nick Scheele, předseda představenstva společnosti Ford of Europe, který cenu přijal z rukou Gũntera Wiechmanna, šéfredaktora časopisu „Auto Zeitung“, řekl:“ Z této ceny mám radost především proto, že v porotě hlasovali jak čtenáři Auto Zeitung, tak i odborní novináři. Takové všeobecné uznání považuji za ocenění pro všechny, kteří se na vývoji automobilu podíleli a podílejí.“

„Auto Trophy“ je již 23. mezinárodní cenou, kterou nový Ford Mondeo získal během pouhých pěti měsíců od svého debutu na evropském trhu. Patří mezi ně mimo jiné např. „Zlatý volant“ redakce „Bild am Sonntag“, titul „Evropské auto č.1“ – cena evropských časopisů vydávaných pod hlavičkou Auto 1 nebo „Auto roku 2001“ britského časopisu „What Car?“.

Fordu Mondeo se podařilo prosadit se mezi svými konkurenty nejen při udělování automobilových cen, ale také v mnoha srovnávacích testech, kde zatím Mondeo přesvědčivě vyhrává bez ohledu na typ karoserie či motoru. Ford Mondeo zvítězil např. v porovnávacích testech odborných motoristických časopisů „Auto motor und Sport“, „Auto Bild“ „Auto/Straßenverkehr“ nebo „Das Neue Automobil“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků