Ocenění pro Ford Mondeo

Naši kolegové z německého Auto Zeitung označili Ford Mondeo za nejvýraznější německou automobilovou novinku roku 2001 a udělili mu cenu „Auto Trophy“.
Ocenění pro Ford Mondeo
Naši kolegové z německého Auto Zeitung označili Ford Mondeo za nejvýraznější německou automobilovou novinku roku 2001 a udělili mu cenu „Auto Trophy“.

Nick Scheele, předseda představenstva společnosti Ford of Europe, který cenu přijal z rukou Gũntera Wiechmanna, šéfredaktora časopisu „Auto Zeitung“, řekl:“ Z této ceny mám radost především proto, že v porotě hlasovali jak čtenáři Auto Zeitung, tak i odborní novináři. Takové všeobecné uznání považuji za ocenění pro všechny, kteří se na vývoji automobilu podíleli a podílejí.“

„Auto Trophy“ je již 23. mezinárodní cenou, kterou nový Ford Mondeo získal během pouhých pěti měsíců od svého debutu na evropském trhu. Patří mezi ně mimo jiné např. „Zlatý volant“ redakce „Bild am Sonntag“, titul „Evropské auto č.1“ – cena evropských časopisů vydávaných pod hlavičkou Auto 1 nebo „Auto roku 2001“ britského časopisu „What Car?“.

Fordu Mondeo se podařilo prosadit se mezi svými konkurenty nejen při udělování automobilových cen, ale také v mnoha srovnávacích testech, kde zatím Mondeo přesvědčivě vyhrává bez ohledu na typ karoserie či motoru. Ford Mondeo zvítězil např. v porovnávacích testech odborných motoristických časopisů „Auto motor und Sport“, „Auto Bild“ „Auto/Straßenverkehr“ nebo „Das Neue Automobil“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků