Obytný přívěs pro elektromobily skrývá pohodlí i baterie. K dojezdu přispívá vychytanou aerodynamikou

Hmotnost je nepřítel elektroaut – a to platí i pro cestovatelské doplňky. Obytňák od Colorado Teardrops ale dojezd prodlužuje.

Kempovací přívěsy zažívají obrovský boom a ten se nevyhýbá ani řidičům bateriových vozů. Ti však kvůli obytným vozíkům přichází o dojezd. Řešením může být nový model od firmy Colorado Teardrops, který již existuje ve formě prototypu. Váží sice tunu, ale vězte, že uvnitř se skrývá 75kWh baterii, která se dá nabíjet i ze superchargerů Tesly. Systém dle výrobce umí dobíjet elektroauto tempem 160 km dojezdu za 10 minut. Nabít ho na 80 procent kapacity má zabrat jen 80 minut.

Vozík stojí na lehkém hliníkovém rámu, akumulátor je umístěn v podlaze společně s úložnými prostory a vodou. Vzadu se nachází poličky, linka pro přípravu jídla a výklopné pultíky, na přání je možné dostat i lednici. Dovnitř se pohodlně vejdou dva dospělí a dvě děti na velkou postel uprostřed plus dvě výše uložená lůžka, najdeme zde také skládací stůl, okolo nějž je možné se pohodlně usadit.

Seznam příplatkové výbavy je bohatý: solární panely, topeni nebo klimatizace, markýzy, ohřev vody… Sériové provedení vyjde na 55 tisíc dolarů, tedy 1.350.000 Kč. Pokud ale nyní složíte zálohu 10.000 dolarů (cca 250.000 Kč), celková cena spadne na 45.000 dolarů (1,1 milionu korun) a navíc dostanete svůj přívěs mezi prvními. Výroba se rozběhne již příští rok.

Diskuze (24) Další článek: Nové Mitsubishi ASX oficiálně: Auto, kterému nelze skoro nic vytknout. Už jsme v něm seděli!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,