Obytná Toyota Hilux nabídne zázemí celé rodině mimo civilizaci. Nástavba je protkána chytrými řešeními

Je pro vás klasické obytné auto moc velké a málo "terénní"? S tímhle Hiluxem se utáboříte i na špatně přístupných místech.

Ačkoliv do startu letní dovolenkové sezóny zbývá ještě dost času, řada lidí už přemýšlí nad formou dovolené a dopravním prostředkem. Obliba trávení volného času mimo hotelové pokoje roste. Vedle klasických obytných přívěsů a aut, se na silnici objevují  čím dál častěji terénní pick-upy se speciální nástavbou. Tato volba je ideální pro dobrodruhy vydávající se například do balkánské divočiny.

Stejné aktivity mimo civilizaci milují také v Japonsku, kde místní společnost Direct Cars aktuálně prezentuje nejnovější kempingové zázemí, uzpůsobené pro Toyotu Hilux Double Cab. Demonstrativně se na fotografiích objevuje vrcholné provedení od GR Sport, začínající u nás na 1.718.200 Kč. Hotový vůz s nástavbou vyjde v Japonsku na přibližně 2.126.000 Kč. Dostupnější alternativa vycházející z verze Z začíná na 1.876.000 Kč. Samozřejmě záleží, jaké příplatkové prvky zvolíte pro zvýšení schopností v terénu.

V každém případě za své peníze dostanete velice schopný a kvalitní produkt. Díky pětimístnému interiéru můžete vyrazit na rodinnou dovolenou, s níž nástavba také počítá. Obytná část se rozkládá na prostoru zadní korby s nepatrným prodloužením převisu. Praktický je přístup zvenčí i přímo z interiéru, což se hodí v noci, nebo za špatného počasí.

Přes zadní sedadla, nebo bočními dveřmi, se dostanete do obývacího pokoje vybaveného lavicí tvaru U s jídelním stolkem. Vedle odkládacích skříněk se zde nachází klimatizace regulující teplotu za chladného i teplého počasí. Mimochodem, její externí jednotka je umístěna za zadním nárazníkem. Díky výklopné střeše není problém se uvnitř postavit, a navíc má velká okna. Večer se tento prostor promění na ložnici. Spodní 2,3 metru dlouhé lůžko slouží dospělým, zatímco dětem je určené 1660 mm dlouhá postel schovaná ve střešním výklenku.

V zadní části se nachází koupelna se sprchou, umyvadlem, skříňkami a voděodolnou podlahou. Také sem je separátní vstup, takže pokud jste celý den chodili v bahně, oblečení a boty můžete nechat zde a osvěžit se sprchou. Vozidlo je vybaveno nádrží na vodu o objemu 85 litrů, 20litrovou nádrží na čistou vodu a vypouštěcí nádrží o objemu 45 litrů.

Pro umocnění hodnotného a útulného dojmu zvolil Direct Cars jemný dřevěný dekor podpořený decentním osvětlením. Samozřejmě tu najdete i plnohodnotné zásuvky, přičemž dvě z nich jsou externí. Veškeré elektrické systémy obyvatelé ovládají tabletem. Pro delší pobyt mimo civilizaci má BR75 SUV Adventure Camper 200Ah sekundární baterii, kterou lze dobíjet přímo ze sítě, nebo prostřednictvím střešních 200W solárních panelů. Pokud potřebujete větší zázemí například na kuchyň, můžete si pořídit speciální přívěs vytvořený z korby Hiluxu.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (2) Další článek: Svět motorů jde na Nova Action! Nej TV pořad o autech startuje již brzy, uvádí i Martin Vaculík!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,