Obsidian SG-One: Mustang jako hot-rod

Mustang je žijící americkou legendou a k této zemi patří neodmyslitelně i hot-rody. Co tak to dát dohromady?

Americká vášeň pro rychlá auta někdy nezná mezí, a tak vznikají vskutku zajímavé projekty. Jedním z takových je i SG-One od společnosti Obsidian, který je postaven na základech Fordu Mustang. Změn ale tento vůz podstoupil víc než dost.

Velkou zajímavostí na tomto voze je už samotný motor. Inženýři dali hlavy dohromady a výsledkem jejich práce je obrovská porce výkonu. Pod kapotou trůní osmiválec o objemu 6,4 litru, kterému k lepšímu dýchání pomáhá hned dvojice turbodmychadel. Na zadní kola tak putuje přes 800 koní výkonu, za použití vysoce kvalitního paliva není prý problém přeprogramováním řídící jednotky dostat z motoru i více než 1000 koní.

Dobrou zprávou je, že tento upravený Mustang není vůbec těžký - pohotovostní hmotnost vozu činí jen 1360 kg, takže lze očekávat ohromnou dynamiku. Stovka bude dle slov lidí z Obsidianu otázkou čtyř sekund. Čas by mohl být zřejmě ještě lepší, ale  takhle výkonný sporťák s motorem vpředu a pohonem zadních kol se bez problému s trakcí prostě neobejde.

Takhle vysoké výkony si pochopitelně vynutily kompletní přepracování podvozku, který je nyní plně stavitelný. Původní brzdy rovněž musely pryč a jejich místo zastoupil systém od Bremba, který používá 14“ kotouče a čtyřpístkové třmeny na všech kolech.

Ani uvnitř se nemá SG-One za co stydět. Sportovní kožené sedačky Recaro se čtyřbodovými pásy, obklady z hliníku, audiosystém s výkonem 3000 W a multimediální 10,5“ obrazovka – to je jen výpis z toho, co všechno se do auta vešlo.

Vnější úpravy jsou patrné po zhlédnutí fotografií, zde přišla ke slovu kapota s klasickým obrovitým nasávacím otvorem, 18“ černá kola nebo kompletně proměněná záď. Špatnou zprávou pro zájemce je, že tenhle vůz vzniknul jen jeden a nikdy se jich víc nevyrobí. Na druhou stranu, jediný kus bude k prodeji zřejmě formou aukce, takže pokud na to máte, nic vám nestojí v cestě…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obsidian SG-One, Mustang jako hot-rod

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků