Obrněný Rolls-Royce Cullinan stojí i milion eur. Německý úpravce se nedrží zpátky

Kombinace vrcholného luxusu a bezpečí má svou cenu. A to ještě připočtěte šoféra a ochranku.

Přestože může obří SUV od Rolls-Roycu působit samo o sobě bezpečně, pro některé zákazníky to nemusí být dostatečný pocit. Německý prodejce a úpravce luxusních vozů Klassen tak nabízí celou řadu variant Cullinanu v obrněné specifikaci, která by měla posádce uvnitř zajistit kýženou ochranu před potencionálním násilím vnějšího světa.

Číňané umí přetvořit Mercedes E na falešný Maybach. Celý bodykit nestojí moc

Číňané umí přetvořit Mercedes E na falešný Maybach. Celý bodykit nestojí moc

SUV od britské značky nyní disponuje balistickou ochranou na úrovni BR6, která má posádku ochránit proti střelbě z většiny útočných pušek nebo výbuchu až dvou ručních granátů najednou. Udávanou 360stupňovou ochranu doplňuje Klassen o pancéřování podvozku i střechy, zatímco samozřejmě nechybí ani neprůstřelná okna a runflat pneumatiky.

Klasikou jsou v těchto kategoriích úprav také zesílené panty dveří a spoje šasi, ochrana baterie a řídící jednotky, stejně jako zesílený podvozek a brzdový systém zvládající extra zatížení vozu. Uvnitř byste nicméně nehádali, že sedíte v pojízdném bunkru – interiér si ponechává všechen standardní komfort Rolls-Roycu, k čemuž Klassen přidává další možnosti personalizace.

AC Schnitzer ukazuje svou verzi BMW M3 Competition. Nabízí 590 koní a větší přítlak

AC Schnitzer ukazuje svou verzi BMW M3 Competition. Nabízí 590 koní a větší přítlak

Pod kapotou je více než schopné ústrojí i pro nepochybně vyšší hmotnost SUV (standardně 2,6 tuny). Dvakrát přeplňovaný V12 o objemu 6,75 litru zde produkuje rovných 600 koní (441 kW). Lze tedy očekávat, že německý úpravce vyladil i motor. Sériový výkon dvanáctiválce je totiž 571 koní (420 kW).  

Nic z toho samozřejmě nevyjde levně, taktéž s ohledem na fakt, že standardní Rolls-Royce Cullinan začíná u britské značky na ceně okolo 260.000 liber (asi 7,8 milionu korun). Klassen zmiňuje cenovku 833.000 eur včetně daně, tedy v přepočtu asi 21,1 milionu korun. Cenovka však může jít ještě výše, obrněný Cullinan totiž nabízí úpravce také v prodloužené variantě za ceny přes jeden milion eur (25 milionů korun).

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků