Obrněné BMW X5 Protection VR6 střelbě ujíždět nemusí. V nové reklamě snese ránu

BMW ukazuje v akci svou nejnovější verzi pancéřované X5. V reklamě SUV doslova ujíždí vystřelené kulce.

Přestože by člověk řekl, že takzvaný bunkr na kolech si své publikum najde samo (čistě z důvodu nutné ochrany), i pro svůj nejnovější bunkr se BMW rozhodlo natočit klasickou nefalšovanou reklamu. Nové X5 Protection VR6 tak značka prezentuje v „Závodě“ proti vystřelené kulce.

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Žádný vědecký experiment ale nečekejte, spíše se připravte na cca minutku dramatických střihů a záběrů na pancéřované SUV, ve kterém řidič ujíždí střele, kličkuje před ní… ale v poslední chvíli se rozhodne zastavit – protože takovou kulku ze samopalu přece nejnovější X5 Protection VR6 normálně snese, bez obav.

Jak už totiž BMW uvedlo při premiéře obrněné X5 minulý rok, s třídou obrnění VR6 novinka dokáže odolat jak střelbě ze samopalu AK-47, tak například výbuchu 15 kg TNT ze vzdálenosti 4 metrů. Pancéřování z plátů vysokopevnostní oceli se samozřejmě nachází na většině dílu karoserie, ale také třeba na přepážce mezi motorem a kabinou. Hliníkové panely poté chrání podvozek a zavazadlový prostor.

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

Neprůstřelná okna o tloušťce 33 mm pak najdete jak na čele vozu, tak ve dveřích i na zádi. Vydržet by měla střelbu z většiny normálních ručních zbraní. Pod kapotou obrněné X5 je známý 4,4litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly (390 kW/530 k) z výkonné verze M50i. I přes zjevné zatížení by pak mělo SUV zvládnout akceleraci z nuly na 100 km/h za slušných 5,9 vteřiny (standardní M50i – 4,3 vteřiny). Maximální rychlost je limitována na 210 km/h (M50i – 250 km/h).

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 98 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků