Obří Jeep Grand Cherokee L už koupíte i v Česku. A hned s parádním motorem V8

Český dovozce oznamuje cenovky prostornějšího Grand Cherokee L. A zanedlouho se v SUV taky sami projedeme.

Zatímco Evropa vyhlíží oficiální příjezd nejnovějšího Jeepu Grand Cherokee, který zde dostaneme v plug-in hybridní variantě 4xe, prostornější variantu Grand Cherokee L se třemi řadami sedadel (představenou letos v lednu) bychom příliš neočekávali čistě s ohledem na motory pod kapotou. Nejde však o problém, který by nevyřešil individuální dovoz.

Český Tucar totiž rozšije svou nabídku právě o toto prostorné americké SUV. Autorizovaný prodejce a servis vozů Dodge/RAM v Tuklatech u Prahy, který se rovněž zabývá individuálním dovozem amerických aut do Česka, už zde přivezl k prodeji třeba bestiální RAM 1500 TRX, Cadillac Escalade nebo v USA nabízenou Kiu Telluride.

Kia Telluride už je k mání i v Česku. SUV z Ameriky má velký šestiválec a až 8 míst

Kia Telluride už je k mání i v Česku. SUV z Ameriky má velký šestiválec a až 8 míst

Nejnovější Jeep Grand Cherokee L přitom nabízí Tucar s oběma možnými motorizacemi. Levněji vyjde zážehový 3,6litrový V6 Pentastar o výkonu 293 koní (215 kW) a točivém momentu 352 N.m – začíná od 2.420.000 Kč včetně DPH. Silnější 5,7litrový V8 o výkonu 357 koní (262 kW) a točivém momentu 520 N.m pak začíná od 2.515.000 Kč včetně DPH. V obou případech čekejte také pohon všech kol a osmistupňovou automatickou převodovku.

Uvnitř 5,2 metru dlouhého SUV (rozvor 3091 mm) čekejte objem zavazadlového prostoru za druhou řadou sedadel 1328 litrů, třetí řada sedadel jak pak dělená v poměru 50/50 a samozřejmě snadno sklopitelná.

Nový RAM 1500 TRX dorazil do Česka. Je to nejsilnější a nejrychlejší pick-up světa!

Nový RAM 1500 TRX dorazil do Česka. Je to nejsilnější a nejrychlejší pick-up světa!

Jinak používá Grand Cherokee L 10,25palcový digitální přístrojový štít, 8,4- nebo 10,1palcový displej infotainmentu, nechybí 4G LTE Wi-Fi hotspot, audiosystém McIntosh s 19 reproduktory, bezdrátové připojení Apple CarPlay/Android Auto a také hromada asistenčních systémů jako adaptivní tempomat, asistent jízdy po dálnici, noční vidění, hlídání bdělosti řidiče, čtení rychlostních značek nebo kamerový systém pro sledování zadních sedadel.

S motorem V8 pak SUV nabízí ve své třídě nejlepší tažné schopnosti, zvládne přívěs o hmotnosti až 3266 kg. Právě tuto variantu Jeepu Grand Cherokee L budeme mít možnost za pár dní otestovat. Určitě si tedy počkejte na jízdní dojmy z českých silnic.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků