Obrat: ceny ropy a paliv klesají

Díly klesajícím cenám ropy a neustále zpevňující koruně vůči dolaru (cca 24,20 Kč) nepatrně klesly za poslední týden v Česku ceny paliv. Největší pokles se udál v Praze, kde se cena snížila o cca 40 hal na litr a vrátila se tak v průměru pod hranici 28 korun.

Celorepublikový průměr je dle společnosti Webfarm jen těsně nad 27,60 Kč; v Brně se pohybuje většinou okolo 27,50 Kč. Klesla i nafta, ta nyní stojí 26,70 Kč. Nejlevněji nakoupíte palivo na severní Moravě, nejdráže ve středních a západních Čechách. Rozdíl mezi naftou benzínem je v průměru koruna, nejmenší (cca 50 hal) je na severní Moravě, největší (cca 1,30 Kč) v západních Čechách.

Snížily se i vánoční prognózy analytiků; původní předpoklady, že se benzín v průměru dostane přes 30 Kč, se nepotvrdily. V průměru překoná „jen“ hranici 28 korun, nafta pak 27 korun. Rozdíl mezi oběma typy paliv tak zůstane na současné korunové úrovni.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků