Obrat: ceny ropy a paliv klesají

Díly klesajícím cenám ropy a neustále zpevňující koruně vůči dolaru (cca 24,20 Kč) nepatrně klesly za poslední týden v Česku ceny paliv. Největší pokles se udál v Praze, kde se cena snížila o cca 40 hal na litr a vrátila se tak v průměru pod hranici 28 korun.

Celorepublikový průměr je dle společnosti Webfarm jen těsně nad 27,60 Kč; v Brně se pohybuje většinou okolo 27,50 Kč. Klesla i nafta, ta nyní stojí 26,70 Kč. Nejlevněji nakoupíte palivo na severní Moravě, nejdráže ve středních a západních Čechách. Rozdíl mezi naftou benzínem je v průměru koruna, nejmenší (cca 50 hal) je na severní Moravě, největší (cca 1,30 Kč) v západních Čechách.

Snížily se i vánoční prognózy analytiků; původní předpoklady, že se benzín v průměru dostane přes 30 Kč, se nepotvrdily. V průměru překoná „jen“ hranici 28 korun, nafta pak 27 korun. Rozdíl mezi oběma typy paliv tak zůstane na současné korunové úrovni.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků