Obnovení výroby Roveru nabírá konkétních podob

Čínská automobilka Nanjing Automobile, která po bankrotu koupila britskou firmu MG Rover, si nyní pronajala výrobní haly od realitní kanceláře, která je vlastní. Nanjing si tyto výrobní prostory pronajala na 33 let. Právě na tento krok se netrpělivě čekalo, protože ukazuje, že čínský výrobce hodlá skutečně obnovit výrobu v závodech ve městě Longbridge. Je ovšem stále neznámou, zda Nanjing obnoví výrobu automobilů Rover, nebo bude vyrábět své vlastní vozy pod značkou Rover, popř. bude vyrábět své vozy pod svou značkou.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků