Obnova vládních vozů nás přijde na 132 miliony

Ministerstvo vnitra chystá v rámci programu obnovy vozového parku do roku 2007 nahradit některé již dosluhující vozy novými. S největší pravděpodobností se bude opět jednat o luxusní provedení značek jako je Audi a BMW v cenách více než dvou milionu korun za kus, které ministerstvo vnitra používá už nyní. 

Celkově se má nahradit 46 vozů v hodnotě přes 132 miliony korun. Z toho mají být zakoupeny čtyři speciálně upravená opancéřovaná auta, přičemž každé bude stát více než čtyři miliony korun. Dle ministra Bublana se nejedná o žádné nadstandardně vybavené vozy a na výbavu se nekladou žádné zvláštní požadavky. Jak sám uvedl: „Mají klimatizaci a některé vozy jsou uvnitř v kůži.“ Dále se plánuje obnova vozidel, které se účastní doprovodu zahraničních delegací. Těch má být nejméně 30, protože, jak zpráva uvádí, tento počet je při těchto akcích běžně nasazován.

Bublan dále uvedl, že se má zvýšit počet terénních automobilů pro přepravu ústavních činitelů o dva, tedy ze čtyř na šest. Důvodem nákupu těchto vozidel je to, že tyto automobily jsou používány v případech, kdy není jistota, že by běžné vozny dojely na dané místo. Podle ministra byly v minulosti používány při cestách na vysočinu, povodních a dalších podobných situacích. Bublan prohlásil, že ojeté vozy ministerstvo prodá v autobazarech a na nákup nových vypíše výběrové řízení. 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků