Obnova vládních vozů nás přijde na 132 miliony

Ministerstvo vnitra chystá v rámci programu obnovy vozového parku do roku 2007 nahradit některé již dosluhující vozy novými. S největší pravděpodobností se bude opět jednat o luxusní provedení značek jako je Audi a BMW v cenách více než dvou milionu korun za kus, které ministerstvo vnitra používá už nyní. 

Celkově se má nahradit 46 vozů v hodnotě přes 132 miliony korun. Z toho mají být zakoupeny čtyři speciálně upravená opancéřovaná auta, přičemž každé bude stát více než čtyři miliony korun. Dle ministra Bublana se nejedná o žádné nadstandardně vybavené vozy a na výbavu se nekladou žádné zvláštní požadavky. Jak sám uvedl: „Mají klimatizaci a některé vozy jsou uvnitř v kůži.“ Dále se plánuje obnova vozidel, které se účastní doprovodu zahraničních delegací. Těch má být nejméně 30, protože, jak zpráva uvádí, tento počet je při těchto akcích běžně nasazován.

Bublan dále uvedl, že se má zvýšit počet terénních automobilů pro přepravu ústavních činitelů o dva, tedy ze čtyř na šest. Důvodem nákupu těchto vozidel je to, že tyto automobily jsou používány v případech, kdy není jistota, že by běžné vozny dojely na dané místo. Podle ministra byly v minulosti používány při cestách na vysočinu, povodních a dalších podobných situacích. Bublan prohlásil, že ojeté vozy ministerstvo prodá v autobazarech a na nákup nových vypíše výběrové řízení. 

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků