Obnova vládních vozů nás přijde na 132 miliony

Ministerstvo vnitra chystá v rámci programu obnovy vozového parku do roku 2007 nahradit některé již dosluhující vozy novými. S největší pravděpodobností se bude opět jednat o luxusní provedení značek jako je Audi a BMW v cenách více než dvou milionu korun za kus, které ministerstvo vnitra používá už nyní. 

Celkově se má nahradit 46 vozů v hodnotě přes 132 miliony korun. Z toho mají být zakoupeny čtyři speciálně upravená opancéřovaná auta, přičemž každé bude stát více než čtyři miliony korun. Dle ministra Bublana se nejedná o žádné nadstandardně vybavené vozy a na výbavu se nekladou žádné zvláštní požadavky. Jak sám uvedl: „Mají klimatizaci a některé vozy jsou uvnitř v kůži.“ Dále se plánuje obnova vozidel, které se účastní doprovodu zahraničních delegací. Těch má být nejméně 30, protože, jak zpráva uvádí, tento počet je při těchto akcích běžně nasazován.

Bublan dále uvedl, že se má zvýšit počet terénních automobilů pro přepravu ústavních činitelů o dva, tedy ze čtyř na šest. Důvodem nákupu těchto vozidel je to, že tyto automobily jsou používány v případech, kdy není jistota, že by běžné vozny dojely na dané místo. Podle ministra byly v minulosti používány při cestách na vysočinu, povodních a dalších podobných situacích. Bublan prohlásil, že ojeté vozy ministerstvo prodá v autobazarech a na nákup nových vypíše výběrové řízení. 

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků