Oblíbené prémiové ojetiny? Češi preferují Mercedesy, Slováci mají raději BMW

I mezi prémiovými ojetinami jsou patrné národní preference. Menší průzkum ukazuje, jaké značky jsou oblíbené u nás, ale také u našich sousedů.

Zajímavý pohled na trh prémiových ojetin přichází od prodejce Mototechna Premium, který se na ojetiny s cenou blížící se milionu korun specializuje a za poslední tři roky jich prodal téměř 1500. S přehledem nejoblíbenějších značek mezi dražšími ojetinami však není překvapením, že největší zájem je o klasickou německou trojku výrobců.

Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

V České republice je tak mezi zákazníky nejoblíbenější značkou Mercedes-Benz, na Slovensku movitá klientela preferuje BMW a v Polsku dává přednost modelům Audi. Trh se přitom mění, a zatímco před léty byste v drtivé většině koukali na řadu luxusních limuzín, nyní už mezi prémiovými ojetinami převažují SUV.  

Na stranu luxusních SUV tak přesněji padá téměř 65 % všech prodejů v tomto segmentu ojetin, zatímco limuzíny dnes tvoří jen něco málo přes 16 %. I když se pak mezi běžnými ojetinami téměř srovnal poměr mezi benzínovými a naftovými motory, v prémiové třídě je poměr jednoznačně příznivější pro diesely. Celých 77 % jezdí na naftu. Pouhá 2,5 % využívá hybridní nebo plně elektrický pohon.

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Přestože tedy prémiovým ojetinám vládne zejména takzvaná německá „Velká trojka“, zákazníci sahají i po výstřednějších značkách a jejich modelech. Mototechnou tak za poslední roky prošly i Bentley, Maserati, Jaguary, Porsche a mezi průkopníky elektromobility byla samozřejmě Tesla Model S. Na Slovensku pak někdo sáhl i po ojetině Mercedesu GL 6.1 V8 od Brabusu, v Polsku zase po neméně ojedinělém Infiniti Q30.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

včera | Vladimír Kadera | 25 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků