Oblíbené prémiové ojetiny? Češi preferují Mercedesy, Slováci mají raději BMW

I mezi prémiovými ojetinami jsou patrné národní preference. Menší průzkum ukazuje, jaké značky jsou oblíbené u nás, ale také u našich sousedů.

Zajímavý pohled na trh prémiových ojetin přichází od prodejce Mototechna Premium, který se na ojetiny s cenou blížící se milionu korun specializuje a za poslední tři roky jich prodal téměř 1500. S přehledem nejoblíbenějších značek mezi dražšími ojetinami však není překvapením, že největší zájem je o klasickou německou trojku výrobců.

Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

Nový Mercedes-Benz S bez maskování: Pro staromilce má velmi špatnou zprávu

V České republice je tak mezi zákazníky nejoblíbenější značkou Mercedes-Benz, na Slovensku movitá klientela preferuje BMW a v Polsku dává přednost modelům Audi. Trh se přitom mění, a zatímco před léty byste v drtivé většině koukali na řadu luxusních limuzín, nyní už mezi prémiovými ojetinami převažují SUV.  

Na stranu luxusních SUV tak přesněji padá téměř 65 % všech prodejů v tomto segmentu ojetin, zatímco limuzíny dnes tvoří jen něco málo přes 16 %. I když se pak mezi běžnými ojetinami téměř srovnal poměr mezi benzínovými a naftovými motory, v prémiové třídě je poměr jednoznačně příznivější pro diesely. Celých 77 % jezdí na naftu. Pouhá 2,5 % využívá hybridní nebo plně elektrický pohon.

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Přestože tedy prémiovým ojetinám vládne zejména takzvaná německá „Velká trojka“, zákazníci sahají i po výstřednějších značkách a jejich modelech. Mototechnou tak za poslední roky prošly i Bentley, Maserati, Jaguary, Porsche a mezi průkopníky elektromobility byla samozřejmě Tesla Model S. Na Slovensku pak někdo sáhl i po ojetině Mercedesu GL 6.1 V8 od Brabusu, v Polsku zase po neméně ojedinělém Infiniti Q30.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků