Oblíbené Mercedesy AMG mají na kahánku. Nabídka se může zmenšit na čtvrtinu

Kvůli nadcházejícím emisním normám zřejmě nebude možné udržet některé modely AMG při životě.

Automobilka Mercedes-Benz napřahuje sekeru, pod kterou se dost možná objeví některé ze silných modelů AMG. Ty by totiž mohly padnout na oltář stále se zpřísňujícím emisním limitům. Anglický deník Financial Times uvádí, že automobilka by mohla snížit dostupnost zhruba 75 % modelů AMG. Jedná se samozřejmě o ty větší.

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Koncern Daimler má flotilový průměr emisí momentálně 138 gramů CO2 na kilometr. Limit 95 gramů se však nezadržitelně blíží, v platnost vejde v roce 2021. Omezení dostupnosti některých silných modelů by tak koncernu mohlo výrazně pomoct. Pro Mercedes jako takový by to ale mohlo mít katastrofální následky.

Oproti standardním modelům totiž na AMG vydělává podstatně víc peněz. Jako záchrana tak může sloužit i dřívější oznámení, že přeplňované osmiválce nahradí čtyřválcový hybrid, vycházející z přeplňovaného dvoulitru současného A45 AMG. Stále se ale neví, jestli to bude stačit.

Mercedes poprvé ukázal nový elektromobil EQA. Nakonec to bude crossover

Mercedes poprvé ukázal nový elektromobil EQA. Nakonec to bude crossover

Dřívější report totiž uvádí, že Mercedes očekává v příštím roce finanční ztrátu až jeden a půl miliardy eur. V rámci úspor tak již dříve začal s propouštěním tisíců lidí. Z ušetřených peněz bude dotovat elektrifikaci své flotily. Tohle bude ještě zajímavé.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 38 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků