Oblíbené Mercedesy AMG mají na kahánku. Nabídka se může zmenšit na čtvrtinu

Kvůli nadcházejícím emisním normám zřejmě nebude možné udržet některé modely AMG při životě.

Automobilka Mercedes-Benz napřahuje sekeru, pod kterou se dost možná objeví některé ze silných modelů AMG. Ty by totiž mohly padnout na oltář stále se zpřísňujícím emisním limitům. Anglický deník Financial Times uvádí, že automobilka by mohla snížit dostupnost zhruba 75 % modelů AMG. Jedná se samozřejmě o ty větší.

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Koncern Daimler má flotilový průměr emisí momentálně 138 gramů CO2 na kilometr. Limit 95 gramů se však nezadržitelně blíží, v platnost vejde v roce 2021. Omezení dostupnosti některých silných modelů by tak koncernu mohlo výrazně pomoct. Pro Mercedes jako takový by to ale mohlo mít katastrofální následky.

Oproti standardním modelům totiž na AMG vydělává podstatně víc peněz. Jako záchrana tak může sloužit i dřívější oznámení, že přeplňované osmiválce nahradí čtyřválcový hybrid, vycházející z přeplňovaného dvoulitru současného A45 AMG. Stále se ale neví, jestli to bude stačit.

Mercedes poprvé ukázal nový elektromobil EQA. Nakonec to bude crossover

Mercedes poprvé ukázal nový elektromobil EQA. Nakonec to bude crossover

Dřívější report totiž uvádí, že Mercedes očekává v příštím roce finanční ztrátu až jeden a půl miliardy eur. V rámci úspor tak již dříve začal s propouštěním tisíců lidí. Z ušetřených peněz bude dotovat elektrifikaci své flotily. Tohle bude ještě zajímavé.

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

25.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 15 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků