Obézni lidé nutí automobilky zvětšovat vozy

Nejen poptávka po větším prostoru, ale také nutnost vyjít vstříc obézním lidem nutí automobilky zvětšovat své vozy. Ovšem pro tyto zákazníky nestačí pouze zvětšit samotné rozměry, je třeba zvětšovat i velikost a šíři sedaček, prostor mezi sedadly a dalšími prvky ve vozech. Pak se ovšem může stát, že subtilnější řidič může mít všude daleko. I když se to nezdá, dle posledních průzkumů jsou dnes lidé v průměru o 40 mm širší, než před čtyřiceti lety. Velké zastoupení obézních řidičů hlavně ve Spojených státech tak přináší pro štíhlou část populace poměrně velký přínos v podobě větších prostorů i v menších vozech. Samy automobilky připouští, že na tyto zákazníky myslí, a tak s předstihem navrhují pro určité trhy větší sedáky a opěradla sedaček.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků