Obézni lidé nutí automobilky zvětšovat vozy

Nejen poptávka po větším prostoru, ale také nutnost vyjít vstříc obézním lidem nutí automobilky zvětšovat své vozy. Ovšem pro tyto zákazníky nestačí pouze zvětšit samotné rozměry, je třeba zvětšovat i velikost a šíři sedaček, prostor mezi sedadly a dalšími prvky ve vozech. Pak se ovšem může stát, že subtilnější řidič může mít všude daleko. I když se to nezdá, dle posledních průzkumů jsou dnes lidé v průměru o 40 mm širší, než před čtyřiceti lety. Velké zastoupení obézních řidičů hlavně ve Spojených státech tak přináší pro štíhlou část populace poměrně velký přínos v podobě větších prostorů i v menších vozech. Samy automobilky připouští, že na tyto zákazníky myslí, a tak s předstihem navrhují pro určité trhy větší sedáky a opěradla sedaček.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků