ÖAMTC: Opel Corsa je nejbezpečnějším malým vozem

Opel Corsa byl vyhodnocen jako nejlepší malý vůz v sérii bariérových testů, na jejichž organizaci se podílel rakouský autoklub ÖAMTC.
ÖAMTC: Opel Corsa je nejbezpečnějším malým vozem
Kromě ÖAMTC se na testech účastnil také německý autoklub ADAC a řada dalších evropských autoklubů. Během testovacího programu se hodnotilo chování a ochranné vlastnosti vozů při čelních a bočních nárazech, uskutečňovaných podle standardů Euro NCAP. Při čelních nárazech byla vozidla posílána v rychlosti 64 km/h proti deformovatelné bariéře, přičemž vůz byl Klepněte pro větší obrázeknasměrován tak, aby do bariéry narazil se čtyřicetiprocentním překrytím na straně řidiče. Při zkoumání chování při bočích kolizích narážel do boků stojících testovaných automobilů ze strany řidiče rychlostí 48 až 50 km/h vozík o hmotnosti 950 kg.

Po vyhodnocení náročných čelních a bočních bariérových zkoušek získal Opel Corsa celkem 29 bodů a spolu s Toyotou Yaris se ze sedmi testovaných vozů umístil na samé špičce.

„Propracovaná konstrukce karoserie Opelu Corsa zaručuje účinné maření ničivé nárazové energie v čelních partiích a její rozvádění do dalších sekcí mimo oblast pevné buňky obklopující prostor pro cestující. Airbagy zabraňují poranění hlavy, ramen a hrudi řidiče a spolujezdce,“ stojí ve zprávě ÖAMTC. V celkovém hodnocení Opelu Corsa potvrzuje závěrečná zpráva autoklubu ÖAMTC vysokou míru ochrany všech cestujících.

Bohatá bezpečnostní výbava vozů Opel Corsa obsahuje čelní a boční airbagy, aktivní hlavové opěrky na obou předních sedadlech a patentovaný systém uchycení pedálů PRS (Pedal Release System), který výrazně snižuje riziko poranění nohou řidiče při těžkých čelních nárazech. Od podzimu roku 2001 si zákazníci mohou objednat i průběžné hlavové airbagy, které ještě dále zvyšují míru ochrany pasažérů.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků