O víkendu začne první poprázdninový Kryštof

Velkou dopravní akci si na následující dny přichystala česká police. Ta začne tento víkend od 2. do 3. září a bude pokračovat celý příští týden. Načasování akce policie zdůvodňuje zvýšeným provozem o posledním prázdninovém víkendu, kdy se lidé budou vracet s dovolených, a následným zvýšeným výskytem dětí u silnic po začátku nového školního roku.

Načasování akce již potvrdila policejní mluvčí, a tak se můžeme těšit na sedm dní intenzivního policejního dozoru. Po delší odmlce tak opět přichází velká, celorepubliková dopravní akce typu slavného Kryštofa. Po prvním červenci, kdy vstoupil nový silniční zákon v platnost, půjde o vůbec první akci tohoto typu a jsme velmi zvědavi, jaké výsledky přinese.

Doufejme jen, že šlechetné zdůvodnění jejího načasování si budou policisté pamatovat až do jejího konce a zejména počas pracovního týdne se dohledu z míste vyššího výskytu chodců nepřesune na "klasická" místa s nejhloupěji stanovenými limity a omezeními a aktivita policistů se nesníží pouze k "drsné" kontrole lékárniček.

Každopádně si dávejte pozor, následující dny by mohly být k vašemu bodovému kontu nemilosrdné.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků