O víkendu začne první poprázdninový Kryštof

Velkou dopravní akci si na následující dny přichystala česká police. Ta začne tento víkend od 2. do 3. září a bude pokračovat celý příští týden. Načasování akce policie zdůvodňuje zvýšeným provozem o posledním prázdninovém víkendu, kdy se lidé budou vracet s dovolených, a následným zvýšeným výskytem dětí u silnic po začátku nového školního roku.

Načasování akce již potvrdila policejní mluvčí, a tak se můžeme těšit na sedm dní intenzivního policejního dozoru. Po delší odmlce tak opět přichází velká, celorepubliková dopravní akce typu slavného Kryštofa. Po prvním červenci, kdy vstoupil nový silniční zákon v platnost, půjde o vůbec první akci tohoto typu a jsme velmi zvědavi, jaké výsledky přinese.

Doufejme jen, že šlechetné zdůvodnění jejího načasování si budou policisté pamatovat až do jejího konce a zejména počas pracovního týdne se dohledu z míste vyššího výskytu chodců nepřesune na "klasická" místa s nejhloupěji stanovenými limity a omezeními a aktivita policistů se nesníží pouze k "drsné" kontrole lékárniček.

Každopádně si dávejte pozor, následující dny by mohly být k vašemu bodovému kontu nemilosrdné.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků