O víkendu začne první poprázdninový Kryštof

Velkou dopravní akci si na následující dny přichystala česká police. Ta začne tento víkend od 2. do 3. září a bude pokračovat celý příští týden. Načasování akce policie zdůvodňuje zvýšeným provozem o posledním prázdninovém víkendu, kdy se lidé budou vracet s dovolených, a následným zvýšeným výskytem dětí u silnic po začátku nového školního roku.

Načasování akce již potvrdila policejní mluvčí, a tak se můžeme těšit na sedm dní intenzivního policejního dozoru. Po delší odmlce tak opět přichází velká, celorepubliková dopravní akce typu slavného Kryštofa. Po prvním červenci, kdy vstoupil nový silniční zákon v platnost, půjde o vůbec první akci tohoto typu a jsme velmi zvědavi, jaké výsledky přinese.

Doufejme jen, že šlechetné zdůvodnění jejího načasování si budou policisté pamatovat až do jejího konce a zejména počas pracovního týdne se dohledu z míste vyššího výskytu chodců nepřesune na "klasická" místa s nejhloupěji stanovenými limity a omezeními a aktivita policistů se nesníží pouze k "drsné" kontrole lékárniček.

Každopádně si dávejte pozor, následující dny by mohly být k vašemu bodovému kontu nemilosrdné.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků