O víkendu začne první poprázdninový Kryštof

Velkou dopravní akci si na následující dny přichystala česká police. Ta začne tento víkend od 2. do 3. září a bude pokračovat celý příští týden. Načasování akce policie zdůvodňuje zvýšeným provozem o posledním prázdninovém víkendu, kdy se lidé budou vracet s dovolených, a následným zvýšeným výskytem dětí u silnic po začátku nového školního roku.

Načasování akce již potvrdila policejní mluvčí, a tak se můžeme těšit na sedm dní intenzivního policejního dozoru. Po delší odmlce tak opět přichází velká, celorepubliková dopravní akce typu slavného Kryštofa. Po prvním červenci, kdy vstoupil nový silniční zákon v platnost, půjde o vůbec první akci tohoto typu a jsme velmi zvědavi, jaké výsledky přinese.

Doufejme jen, že šlechetné zdůvodnění jejího načasování si budou policisté pamatovat až do jejího konce a zejména počas pracovního týdne se dohledu z míste vyššího výskytu chodců nepřesune na "klasická" místa s nejhloupěji stanovenými limity a omezeními a aktivita policistů se nesníží pouze k "drsné" kontrole lékárniček.

Každopádně si dávejte pozor, následující dny by mohly být k vašemu bodovému kontu nemilosrdné.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků