O starost méně? Vozy Tesla si nyní samy detekují závadu a objednají díly v servisu

Tesla do svých vozů zavádí novou funkci, která automaticky detekuje případnou závadu na vozidle a rovněž dopředu objedná požadované díly k opravě v servisu.

Žádné shánění dílů na vlastní pěst a obvolávání servisů, Tesla nyní do svých posledních vozů zavádí novou funkci, která má majitelům zase o něco ušetřit čas a námahu. Pokud totiž dojde na elektromobilu k nějakému mechanickému problému, systém vozu závadu automaticky detekuje a ke všemu předem zajistí objednávku nutných dílů ve vašem oblíbeném servisu.

S novou funkcí se již na sociální síti Reddit pochlubil jeden z majitelů Tesly Model 3, na jehož obrazovce infotainmentu se objevila zpráva o detekci problému na jednom ze systémů vozu a oznámením, že „náhradní díl byl předem objednán ve vámi preferovaném servisním středisku Tesla. Použijte prosím svou mobilní aplikaci Tesla nebo svůj účet a naplánujte si prohlídku v servisu“.

Tesla Semi opět spatřena v akci: Elektrický tahač prochází zátěžovými testy v provozu

Tesla Semi opět spatřena v akci: Elektrický tahač prochází zátěžovými testy v provozu

Nová funkce podle Tesly umožňuje automaticky detekovat stav určitých komponentů vozu, případně upozornit na jejich výměnu a dopředu zajistit objednávku potřebného dílů ještě před domluvou servisní prohlídky.

Elon Musk, šéf kalifornské automobilky, dříve uvedl, že zlepšení kvality servisních služeb Tesly v Severní Americe je na jeho listu nejvyšších priorit. Lze tedy očekávat, že tato nejnovější funkce bude zatím v provozu jen na americkém trhu.

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Nutno ovšem podotknout, že majitelé Tesel budou moci předběžnou objednávku dílů sami zrušit, pokud nebudou zmíněný problém považovat za natolik závažný. Automobilka si je vědoma, že nejrychlejší možná oprava nemusí být pro majitele pokaždé zcela nejvhodnější s ohledem na jejich situaci.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků