O starost méně? Vozy Tesla si nyní samy detekují závadu a objednají díly v servisu

Tesla do svých vozů zavádí novou funkci, která automaticky detekuje případnou závadu na vozidle a rovněž dopředu objedná požadované díly k opravě v servisu.

Žádné shánění dílů na vlastní pěst a obvolávání servisů, Tesla nyní do svých posledních vozů zavádí novou funkci, která má majitelům zase o něco ušetřit čas a námahu. Pokud totiž dojde na elektromobilu k nějakému mechanickému problému, systém vozu závadu automaticky detekuje a ke všemu předem zajistí objednávku nutných dílů ve vašem oblíbeném servisu.

S novou funkcí se již na sociální síti Reddit pochlubil jeden z majitelů Tesly Model 3, na jehož obrazovce infotainmentu se objevila zpráva o detekci problému na jednom ze systémů vozu a oznámením, že „náhradní díl byl předem objednán ve vámi preferovaném servisním středisku Tesla. Použijte prosím svou mobilní aplikaci Tesla nebo svůj účet a naplánujte si prohlídku v servisu“.

Tesla Semi opět spatřena v akci: Elektrický tahač prochází zátěžovými testy v provozu

Tesla Semi opět spatřena v akci: Elektrický tahač prochází zátěžovými testy v provozu

Nová funkce podle Tesly umožňuje automaticky detekovat stav určitých komponentů vozu, případně upozornit na jejich výměnu a dopředu zajistit objednávku potřebného dílů ještě před domluvou servisní prohlídky.

Elon Musk, šéf kalifornské automobilky, dříve uvedl, že zlepšení kvality servisních služeb Tesly v Severní Americe je na jeho listu nejvyšších priorit. Lze tedy očekávat, že tato nejnovější funkce bude zatím v provozu jen na americkém trhu.

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Nutno ovšem podotknout, že majitelé Tesel budou moci předběžnou objednávku dílů sami zrušit, pokud nebudou zmíněný problém považovat za natolik závažný. Automobilka si je vědoma, že nejrychlejší možná oprava nemusí být pro majitele pokaždé zcela nejvhodnější s ohledem na jejich situaci.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

dnes | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků