O Spyker má zájem investiční společnost, blíží se záchrana?

Holandský výrobce sportovních vozů, který právě zažívá finanční těžkosti, kvůli nimž musel výrazně míře zredukovat výrobu, se možná opět postaví na nohy. Pomoci by mu mohla nizozemská investiční společnost ACI, která plánuje odkoupit výrazný podíl ze společnosti.

Jednání s potenciálním investorem je sice v počátečních fázích, ale vypadá slibně. Hraje se přitom o většinu akcí, současný majitel společnosti Victor Muller oznámil, že je ochoten prodat až 89 % společnosti. Případný vstup nového investora by tak mohlo pomoci naplnit plány výrobce, které zněly poměrně odvážně. Při troše fantazie bychom se mohli dočkat i opětovného spuštění výroby modelu C12 a C12 Zagato.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků