O Spyker má zájem investiční společnost, blíží se záchrana?

Holandský výrobce sportovních vozů, který právě zažívá finanční těžkosti, kvůli nimž musel výrazně míře zredukovat výrobu, se možná opět postaví na nohy. Pomoci by mu mohla nizozemská investiční společnost ACI, která plánuje odkoupit výrazný podíl ze společnosti.

Jednání s potenciálním investorem je sice v počátečních fázích, ale vypadá slibně. Hraje se přitom o většinu akcí, současný majitel společnosti Victor Muller oznámil, že je ochoten prodat až 89 % společnosti. Případný vstup nového investora by tak mohlo pomoci naplnit plány výrobce, které zněly poměrně odvážně. Při troše fantazie bychom se mohli dočkat i opětovného spuštění výroby modelu C12 a C12 Zagato.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků