O Spyker má zájem investiční společnost, blíží se záchrana?

Holandský výrobce sportovních vozů, který právě zažívá finanční těžkosti, kvůli nimž musel výrazně míře zredukovat výrobu, se možná opět postaví na nohy. Pomoci by mu mohla nizozemská investiční společnost ACI, která plánuje odkoupit výrazný podíl ze společnosti.

Jednání s potenciálním investorem je sice v počátečních fázích, ale vypadá slibně. Hraje se přitom o většinu akcí, současný majitel společnosti Victor Muller oznámil, že je ochoten prodat až 89 % společnosti. Případný vstup nového investora by tak mohlo pomoci naplnit plány výrobce, které zněly poměrně odvážně. Při troše fantazie bychom se mohli dočkat i opětovného spuštění výroby modelu C12 a C12 Zagato.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků