O solární elektromobil Sono Sion je stále větší zájem. Už má přes 20.000 objednávek

Zcela nový výrobce přišel s dobrým nápadem, který prodlouží dojezd jeho elektroauta. Výroba se má rozběhnout už příští rok.

Projekt Sion od nové německé značky Sono Motors jsme si detailněji představili nedávno, ale pojďme si ho připomenout. Jde o kompaktní elektromobil s baterií o kapacitě 54 kWh a dojezdem až 305 kilometrů. Na své kapotáži má ale 456 půlených solárních článků, které umožňují nabíjení akumulátoru s nižšími odporovými ztrátami a vyšším výkonem než klasické panely. Díky nim se dojezd může zvednout o 112 až 245 kilometrů týdně.

Kabelem je možné nabíjení až 75 kW stejnosměrně a 11 kW střídavě, Sion je také možné použít jako zdroj energie pro spotřebiče nebo jiný elektromobil, jimž může dodávat 11 kW. Za poslední dva měsíce vzrostl počet předobjednaných vozů o tisícovku na více než 20.000 kusů, průměrná záloha činí 2000 euro (cca 50.000 Kč) a základní cena vozidla dle aktuálního kurzu vychází na 618.000 Kč. Výroba se má rozběhnout koncem příštího roku ve Finsku u smluvního partnera, během následujících sedmi let je pak v plánu dokončení více než čtvrt milionu vozidel.

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Diskuze (6) Další článek: Pagani C10 poprvé odhaluje detaily bez kamufláže. Pro nadšené řidiče má skvělé překvapení!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,