O osudu TPCA je rozhodnuto. Toyota začne v Kolíně vyrábět nový Yaris

Osud automobilky TPCA byl v posledních měsících docela nejistý. Nyní je rozhodnuto.

Kolínská automobilka TPCA chrlí od roku 2005 do světa trojčata Citroën C1, Peugeot 107 (v druhé generaci 108) a Toyota Aygo. Segment městských miniaut dnes nemá na růžích ustláno a protože se druhá generace tria blíží konci života, bylo otázkou, co s nimi bude dál. Japonci se s Francouzi zprvu nemohli shodnout na společném plánu, nakonec se ale vítězem stala Toyota.

Skončí kolínská automobilka TPCA? Značky se neshodnou na nástupci

Skončí kolínská automobilka TPCA? Značky se neshodnou na nástupci

České zastoupení Toyoty o osudu automobilky TPCA informovalo v tiskové zprávě. Ke stávající výrobě v budoucnu přidá i model Yaris, který se nedávno představil v nejnovější generaci. Yaris bude z výrobní linky sjíždět společně s Toyotou Aygo, souběžně však bude vznikat i v závodě Toyota Motor Manufacturing France.

TEST Toyota Aygo 1.0 VVT-i: Můj růžový plecháček

TEST Toyota Aygo 1.0 VVT-i: Můj růžový plecháček

„S tímto modelem přicházejí do TPCA nové technologie, včetně nové modulární platformy TNGA a hybridní technologie. Zároveň tím navýšíme výrobu vozů Toyota v kolínském závodu,“ uvedl Johan van Zyl, prezident a výkonný ředitel Toyota Motor Europe.

Kolínská automobilka TPCA se rozpadá! Celý podíl prý odkoupí Toyota

Kolínská automobilka TPCA se rozpadá! Celý podíl prý odkoupí Toyota

Značky Citroën, Peugeot a Toyota se koncem roku 2018 dohodly, že od roku 2021 bude TPCA pod taktovkou Toyoty. I nadále zde však bude probíhat výroba modelů všech tří značek. Toyota zatím nezveřejnila ani orientační „nástřel“ náběhu výroby modelu Yaris v Kolíně ani investice, které k tomu budou potřeba. Od rozšíření výroby si slibuje posílení stability TPCA i zaměstnanosti.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 80 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků