O minisporťák KTM X-Bow je nečekaný zájem

O rakouský supersport je větší zájem, než se předpokládalo. Stroj s hmotností jen 680 kg má v nejsilnější verzi dosahovat výkonu až 300 koní. A to je na tak lehký vůz skutečně hodně.

Společnost Dallara měla původně vyrobit tento rok malého sporťáku jen 100 kusů. O X-Bow ale projevilo zájem o mnoho více lidí, KTM registruje již 600 závazných objednávek. To přimělo rakouskou automobilku k tomu, aby se obrátila na společnost Magna Steyr a požádala jí o spolupráci. Vypadá to tak, že ještě tento rok by se mělo podařit vyprodukovat okolo tisícovky těchto zajímavých vozů. První stokusová série je se prodávala za cenu 55 000 Eur, v případě rozšíření výroby zřejmě cena poklesne.

Tip: Více informací o tomto voze naleznete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
KTM X-Bow

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků