O minisporťák KTM X-Bow je nečekaný zájem

O rakouský supersport je větší zájem, než se předpokládalo. Stroj s hmotností jen 680 kg má v nejsilnější verzi dosahovat výkonu až 300 koní. A to je na tak lehký vůz skutečně hodně.

Společnost Dallara měla původně vyrobit tento rok malého sporťáku jen 100 kusů. O X-Bow ale projevilo zájem o mnoho více lidí, KTM registruje již 600 závazných objednávek. To přimělo rakouskou automobilku k tomu, aby se obrátila na společnost Magna Steyr a požádala jí o spolupráci. Vypadá to tak, že ještě tento rok by se mělo podařit vyprodukovat okolo tisícovky těchto zajímavých vozů. První stokusová série je se prodávala za cenu 55 000 Eur, v případě rozšíření výroby zřejmě cena poklesne.

Tip: Více informací o tomto voze naleznete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
KTM X-Bow

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků