O minisporťák KTM X-Bow je nečekaný zájem

O rakouský supersport je větší zájem, než se předpokládalo. Stroj s hmotností jen 680 kg má v nejsilnější verzi dosahovat výkonu až 300 koní. A to je na tak lehký vůz skutečně hodně.

Společnost Dallara měla původně vyrobit tento rok malého sporťáku jen 100 kusů. O X-Bow ale projevilo zájem o mnoho více lidí, KTM registruje již 600 závazných objednávek. To přimělo rakouskou automobilku k tomu, aby se obrátila na společnost Magna Steyr a požádala jí o spolupráci. Vypadá to tak, že ještě tento rok by se mělo podařit vyprodukovat okolo tisícovky těchto zajímavých vozů. První stokusová série je se prodávala za cenu 55 000 Eur, v případě rozšíření výroby zřejmě cena poklesne.

Tip: Více informací o tomto voze naleznete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
KTM X-Bow

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků