O italské studio Pininfarina se zajímá stále více investorů

Italské designérské studio Pininfarina se již delší dobu potýká s finančními problémy, ale i navzdory tomu se stálé snaží držet krok s konkurencí. Na Ženevském autosalonu jsme na jeho stánku měli možnost vidět pokrokový koncept Sintesi, nasycený různými zajímavými technologiemi. Před pár měsíci společnost avizovala, že v případě příchodu nového investora hodlá zahájit výrobu elektricky poháněného vozu. Dnes se už dá říct, že tenhle „malý sen“ se společnosti postupně plní a to hlavně díky investicím společnosti Bollore. 

V uplynulých dnech se ozvala i společnost Brembo, která projevila zájem o akcie této studia. Některé technologie vyvíjené Pininfarinou by totiž mohla využít ve svůj prospěch a zároveň se chce podílet na vývoji společnosti. Italská společnost vyrábějící brzdy však není jediná, o akce Pininfariny projevil zájem i indický koncern Tata, pro něž otevřela nové studio v Indii.   
 
Současní majoritní majitelé firmy hodlají zredukovat svůj podíl ze současných 55 procent na rovných 30 procent. Stále to však bude dost nato, aby dokázala kontrolovat a usměrňovat počínaní investorů.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 40 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků