O italské studio Pininfarina se zajímá stále více investorů

Italské designérské studio Pininfarina se již delší dobu potýká s finančními problémy, ale i navzdory tomu se stálé snaží držet krok s konkurencí. Na Ženevském autosalonu jsme na jeho stánku měli možnost vidět pokrokový koncept Sintesi, nasycený různými zajímavými technologiemi. Před pár měsíci společnost avizovala, že v případě příchodu nového investora hodlá zahájit výrobu elektricky poháněného vozu. Dnes se už dá říct, že tenhle „malý sen“ se společnosti postupně plní a to hlavně díky investicím společnosti Bollore. 

V uplynulých dnech se ozvala i společnost Brembo, která projevila zájem o akcie této studia. Některé technologie vyvíjené Pininfarinou by totiž mohla využít ve svůj prospěch a zároveň se chce podílet na vývoji společnosti. Italská společnost vyrábějící brzdy však není jediná, o akce Pininfariny projevil zájem i indický koncern Tata, pro něž otevřela nové studio v Indii.   
 
Současní majoritní majitelé firmy hodlají zredukovat svůj podíl ze současných 55 procent na rovných 30 procent. Stále to však bude dost nato, aby dokázala kontrolovat a usměrňovat počínaní investorů.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků