O italské studio Pininfarina se zajímá stále více investorů

Italské designérské studio Pininfarina se již delší dobu potýká s finančními problémy, ale i navzdory tomu se stálé snaží držet krok s konkurencí. Na Ženevském autosalonu jsme na jeho stánku měli možnost vidět pokrokový koncept Sintesi, nasycený různými zajímavými technologiemi. Před pár měsíci společnost avizovala, že v případě příchodu nového investora hodlá zahájit výrobu elektricky poháněného vozu. Dnes se už dá říct, že tenhle „malý sen“ se společnosti postupně plní a to hlavně díky investicím společnosti Bollore. 

V uplynulých dnech se ozvala i společnost Brembo, která projevila zájem o akcie této studia. Některé technologie vyvíjené Pininfarinou by totiž mohla využít ve svůj prospěch a zároveň se chce podílet na vývoji společnosti. Italská společnost vyrábějící brzdy však není jediná, o akce Pininfariny projevil zájem i indický koncern Tata, pro něž otevřela nové studio v Indii.   
 
Současní majoritní majitelé firmy hodlají zredukovat svůj podíl ze současných 55 procent na rovných 30 procent. Stále to však bude dost nato, aby dokázala kontrolovat a usměrňovat počínaní investorů.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků