Nynější Fiat Stilo možná neskončí, chce ho vyrábět srbská Zastava

Proč vydávat mnoho peněz na vývoj vlastních vozů, když stačí zakoupit licenci, fungující technologie a začít vyrábět zavedený vůz. Zhruba tímto heslem se řídí srbská automobilka Zastava. Ta v říjnu loňského roku uzavřela smlouvu o nákupu licence na výrobu vozu Fiat Punto minulé generace (celá zpráva). Nyní Srbové opět jednají s Fiatem a cílem by měla být dohoda o prodeji licence na další vůz. Dle dostupných informací by se mělo jednat o licenci na dnešní generaci Stila, které se dočká nástupce na podzim letošního roku.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků