Nutili je kupovat diesely a teď jim dají peníze, aby se jich zbavili

76 komentářů

Petr
20. září • 20:08

LPG ve výfukovývh plynech nemá žádné pevné částice!!!

puk123
12. září • 15:17

Ty dotace v zájmu čištění vzduchu by měli napadnout majitelé londýnských pohřebních služeb. Jak ti k tomu přijdou? Nakoupili pohřebáky, krumpáče, rýče, lopaty, atd. a teď lidé nebudou umírat. Prostě ztracené investice v důsledku porušení pravidel ze strany státu.

Fantomas
13. září • 17:56

To není tak jisté. Existuje přece velká skupina občanů, kteří jsou z těch dotací na prášky a otvírá se jim v kapse kudla, jako Shimimu. Je tedy velká šance, že je buď klepne pepka ze závisti, nebo jim ta otevřená kudla v kapse prořízne stehenní tepnu a oni vykrvácí. Pro pohřebáky se tedy vždy nějaká práce najde :-)

Shimi
13. září • 19:07

Fantomas: :-D

Jozef Kostelansky
12. září • 14:39

Nové diesely s filtrami častíc sú v určitom zmysle horšie ako tie staršie. Produkujú totiž oveľa menšie častice, ktoré sa dostávajú priamo do krvi ľudí. Väčšie častice sa dostali "len" do pľúc...
Je to podobné ako s light cigaretami. Škodliviny z nich sa dostanú oveľa hlbšie do pľúc ako štandardné cigarety.

Zelí
12. září • 17:13

Benzínové motory jsou na tom ještě hůř, protože ty produkují ještě menší částice. Bude trvat několik let než na to eu úřední dementi přijdou. Je to stejný postup jako u dieslů. Nejprve nic, pak máme hjústne problém s částicemi kolem 10 mikronů, pak máme hjústne problém s částicemi menší 2,5mikronu a pak ještě menší pod mikrón a tam se najednou objeví i částice ve spalinách benzínových motorů.......

ctrl
12. září • 18:06

Ale už si toho všimli:-):-)):-D. Ale ne ekodementi. Euro 6 zavedlo pro zážehové motory s přímým vstřikem limit pevných částic.Vozidla se zážehovými motory s přímým vstřikem produkují více (cca 20x) více částic co se týká množství. Pokud se týká hmotnosti těchto částic, je tato hmotnosti stejná jako limit pro vznětové motory s Euro 5 tj. 0,0050 g/km (resp. max. 0,0080g/km). Výše zmíněná čísla pocházejí z měření provedená na vozidlech VW Golf 1,2TSI a BMW116i jistýmy ekok**y. Ale, soudruzi, rozkaz zněl jasne, porazit CO2.

John
14. září • 23:49

Anglani nakupili male auta splnajuce snad EU4 bez filtrov pevnych castic a teraz sa cuduju?
Ako pise ctrl velkost a hmotnost castic je u priamovstrekovych benzinov rovna dizlom, tak nad cim tu mentorujeme?B-]

JirkaK
13. září • 7:31

Ano, z celého toho blbnutí kolem ekologických norem se stala fraška a černá díra na peníze. Před dvaceti lety jsme meli spolehlivá auta. Dnes máme "ekologické" pasráče, které jsou poruchové, žerou o litr - dva víc než před dvaceti lety a skoro už se s nimi nedá jezdit. A navíc se každou chvíli přijde na to, že celé ekonormy jsou o vyhánění čerta ďáblem a potom zase ďábla belzebubem.

xXx
13. září • 22:45

Pripadate si zdrav?

Petr
12. září • 12:33

POZITIVNÍ JE, ŽE SE NAFŤÁKY UŽ ZAČALI ZAOBÍRAT, je to neskutečné zdravotní riziko a dost se o tom mlčí, nafta do osobáku nepatří

Petr
12. září • 12:31

EU ŽÁDNÉ ŠROTOVNÉ NENAŘIZOVALA, šrotovné a jiné hlouposti jsou v kompetenci jednotlivých států, je neuvěřitelné jací jsou redaktoři hlupáci, potom se nelze divit co lží se na vrub EU roznáší, např. balení koblih (rohodnutí ministirně Součkové), zakřivení banánů (rozhodnutí WTO) atd.

mex
12. září • 13:18

Kdo tedy teď zakázal vysavače s výkonem vyssim než 1600 W? Nebo za to EU taky nemůže?

Petr
12. září • 22:07

tak jako žárovky... považuji to za dobré rozhodnutí

Tom
13. září • 8:15

A proc? Ja si chci koupit za sve penize to, co chci. A provoz pote take zaplatim.
Rozhodne je zarovka ekologictejsi nez zarivka se rtuti

Fantomas
13. září • 8:55

Takovéhle "chutě" mají samozřejmě v civilizované zemi vždy nějaké nastavené mantinely. Jeden si chce koupit žárovku, druhý auto bez katalyzátoru, třetí bazuku a další třeba kilo koksu. Kdyby si každý dělal co chce, tak bychom žili ve vyplundrované krajině mezi hromadami odpadků a chovali se jako divoši. Vždyť i výchova, morálka nejsou nic jiného, než soubor pravidel a nastavených hranic co se smí a co nesmí. A to vše jen proto, abychom dokázali žít v klidu a míru vedle sebe a ne v nenávisti na úkor jiných.
Úsporné zářivky ale nejsou zrovna ideální příklad, jejich nařízení bylo špatně načasované a velmi špatně provedené.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
mex
13. září • 12:46

Proč ti vadí, ze by mel doma někdo bazuku?

Fantomas
13. září • 17:48

Jsem pevně přesvědčený, že kdybys například bydlel v paneláku, že bys jistě nechtěl, aby soused pod tebou měl doma bazuku a sbírku granátů a nášlapných min. Nebo snad jo? :-)

Fantomas
13. září • 17:45

Jak jsi na to přišel? Já někde něco takového napsal?
Jinak ale každému něco vadí, i tobě. Co například tobě by vadilo?

tell
12. září • 12:14

Hm, tak v Londýně se stále blbě, ba co dím stále hůře dýchá po zavedení zon. A proto je zavedeme i v ČR !!! Jak skvělééé B-]

Řidič
12. září • 12:33

když soused začne topit, je i na dědině blbě, není to o předpisech, je to o lidech, respektive lidské lhostejnosti...

JirkaK
13. září • 7:23

Ono s tím topením a vůbec vším ostatním je to trochu jinak..... Za prvé - celých stopadesát let jelo všechno na uhlí. Domácnosti - podívejte se na filmy ze čtyřicátých let, i tehdy nové činžáky měly kamna na uhlí a komín z každého bytu. Všechny fabriky v kotelnách, elektrárny, parní lokomotivy.... Všechno jelo na uhlí. Na ekologii se kašlalo, všude smog, popílek, ale - kdo ještě před dvaceti lety věděl něco o rakovině? Dnes máme všechno "ekologické", z každého kdo má ještě uhelný kotel se dělá málem masový vrah, pár zbohatlíkům co mají třista tisíc na nový kotel a rekonstrukci topení dávají kotlíkové dotace, 99% lidí nedostane nic a do budoucna budou žít jako v 19. století - topit krbovkama v jedné místnosti. Přitom ale na rakovinu se umírá hromadně. To je v podstatě stejný příklad. Jen je ještě horší o to, že autem se jezdit nemusí, ale topit se musí, protože jinak chcípnu zimou.

Fantomas
13. září • 9:00

Ano, přejít na lepší a kvalitnější vytápění je evidentně v celospolečenském (či spíš celosvětovém) zájmu. Jenže jak to udělat? Dotace a vše ostatní se zvrtlo na byznys, o lidi dnes nikdo nemá zájem, pokud z toho nic nekápne. Náš stát prostě nefunguje.

Fantomas
12. září • 11:38

"Na stejnou částku vyšlo i minulé šrotovné, takže daňoví poplatníci vyhodili z okna za posledních pět let zhruba 20 miliard."
Ty peníze nevyhodili z okna, jen je rozdělili zpátky mezi lidi. Ale chápu, že kdyby se to řeklo takhle, tak by to nikoho nevytočilo, teda jestli jde o to, jako že asi ano.
Každé zemi se občas povede vymyslet něco, co nemá moc hlavu, ani patu. Je to problém neustálého střídání lidí ve veřejných funkcích, kam jsou uměle dosazováni neodborníci a lidé různě zainteresovaní na jiných věcech, než o co má jít.A prosím, nesnažme se rozdělovat slova na kousky: "Při tom právě před teprve pěti roky..."

Shimi
12. září • 12:21

Fantomas: Pamatuješ na naši poslední debatu ohledně dotací? Tento článek mi dává jasně zapravdu a je přenádherným důkazem o nesmyslnosti přerozdělování peněz (mimochodem vybraných od všech) úzké skupince "vyvolených" jako takovém, ale hlavně o tom, že o tomto přerozdělování nemá rozhodovat stát. Protože jak vidno, tak státní vládní dočasní darmožrouti evidentně neví co dělá levá a pravá ruka. A krásně to demonstruje, že je zastupitelská demokracie systém naprosto k ho*nu."Ty peníze nevyhodili z okna, jen je rozdělili zpátky mezi lidi." - Výborný princip. Nakrademe peníze na daních od všech poplatníků, abychom je potom vrátili jen některým. A to se vůbec nebavím o tom, že to není ve veřejném zájmu.

Petr
12. září • 12:45

Takže díky tomu, že dělají blbosti tak je zastupitelská demokracie k hovnu. Bože to je zase vyjádření... A kdo či jaká forma vlády nedělá blbosti a co lepšího znáte?

Shimi
12. září • 13:12

Petře, zastupitelská demokracie je k ho*nu už z principu. Pokud to vidíš jinak, je to tvůj pohled na svět. Já vidím jedinou možnost v přímé demokracii. Když už tedy přijmeme to, že tu budeme mít demokracii jako takovou, která nikdy a nikde v dějinách nefungovala a fungovat nebude. Kdo jiný než celá společnost má rozhodovat o společnosti samé.

Fantomas
12. září • 13:30

To už jsem se tě taky ptal minule - kde je ta hranice toho, o čem budou rozhodovat všichni společně?
Takovýhle systém prostě nejde provozovat v obřích státních útvarech dneška, kde jsou obrovské rozdíly mezi lidmi a jejich potřebami (něco jiného chtějí lidé ve městech, něco jiného na venkově, něco jiného v Praze a něco jiného na Šumavě). Musel bys tedy společnost rozdrobit do maličkých útvarů a ani tak by ses nikdy nezavděčil všem.
Vždyť přece i když bude o nečem hlasovat celá společnost, tak vždycky většina přehlacuje menšinu a menšina se musí přezpůsobit. Pořád tedy někteří budou nespokojení a zase se najde někdo, kdo bude volat po změně a bude si chtít hlasovat samostatně...
Prostě to nikam nevede. Nejsme na to připravení, musíme se ještě hodně učit a pokročit ve svém morálních vývoji o velký kus dál.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
Shimi
12. září • 13:52

Fantomas: :-D:-D občas je s tebou i sranda. Všichni společně by rozhodovali o otázkách, světe div se, celospolečenských jako jsou například úlohy státu, s tím související státní kapitoly, daně, atd. Otázky krajské by se rozhodovaly na krajské úrovni, atd., atd. A k tomu zbytku, a to už jsem ti psal minule, ale o tom přeci je demokracie! Ale když už mít tu z principu nefungující demokracii, tak alespoň přímou!

Fantomas
12. září • 14:04

Jen jsem ti chtěl ukázat, že ať máš moc jakoukoliv, stejně vždycky bude nějaká menšina (a klidně třeba 49 %), která na rozhodování doplatí, bude nespokojená a bude zase volat po změně, jako teď ty.
Co když si většina odhlasuje zvýšení daní a dotaci na určitý počet úspornější aut, tak co? Zase se ti bude otevírat kudla v kapse a zase budeš volat po jiném systému?

mex
12. září • 14:17

To je presne ono, verim, ze kdyby o tom bylo referendum, kde by se predlozily argumenty pro a proti a občan se rozhodl, ze to bud chce nebo nechce, tak je to v pořádku a verim, ze inteligentní národ zvolí tu správnou cestu, jako nedávno opět Svycari, když si nedávno v referendu odhlasovali, ze nechtějí o jeden týden dovolené navíc nebo ze nechtějí zvýšit minimální mzdu, protoze by se na globální trhu dostali do velike nevýhody a jejich uz tak draha práce by se stala jeste drazsi a nekonkurenceschopna. O tom, ale muže zodpovedne rozhodnou pouze stredni třída, která nežije z dávek a dotaci. Za tohle rozhodnuti v mých očích Svycar stoupnul na úplnou spici ve vyspělosti národu v celosvětovém měřítku, kez bychom toto jednou dokázali taky :-(

Zelí
12. září • 17:44

Ale my už jsme to několikrát ve volbách dokázali, ale právě naši zastupitelé využili model zastupitelské demokracie a vytřeli si s námi prdel. Občané ve volbách zvolili férové řešení s rovnou daní a Kalousek hned měsíc po volbách si s tím vytřel a udělal paskvil se superhrubou mzdou... a v dalších volbách vyhráli v době krize a krachu řecka nečasovci s rozpočtovou zodpovědností ... a Kalousek si s tím opět vytřel a během svého účinkování MF udělal v rozpočtu sekeru za 950 miliard Kč. Tomu se říká zastupitelská demokracie.

mex
12. září • 22:26

Ano, proto se do ni musí zamichat prvky prime demokracie.

Fantomas
13. září • 10:20

A například takováhle akce se šrotovným. O tom by taky hlasovali všichni?

mex
13. září • 12:43

Ve vyspělých demokraciich to funguje tak, ze kdyz je přijat nejaky zákon, kterým je nejaka skupina obcanu rozhorcena, tak se ta nespokojena skupina mobilizuje a sezbira se nejaky počet podpisu, který bude znamenat, ze se vypise referendum. Takze to jestli se bude o něčem hlasovat v referendu nebudu rozhodovat Ja nebo ty, ale vždy skupina lidi.

Fantomas
13. září • 17:42

Ta skupina ale bude nutně muset být dost velká, jinak by se nikdy nic neuskutečnilo. Kvůli pár lidem nikdo nebude vypisovat celostátní referendum, které samozřejmě stojí obrovský balík.
V případě Velké Británie, která má 64 milionů obyvatel, by musela být velká v řádu desetitisíců obyvatel, aby měla nějakou váhu. Takže tedy i v takovém systému by existovaly desetitisíce nespokojených občanů (těsně pod potřebnou hranicí), kteří by s přijatým zákonem vůbec nic nezmohli, jen by měli tu otevřenou kudlu v kapse (jako Shimi) a opět by s tím nemohli nic dělat, jen se na to dívat.
Stejně tak si neumím představit, že i kdyby se v případě Norska našlo dost nespokojených občanů, že by vyhlásili referendum o daňové slevě na 500 elekromobilů. To je prostě příliš malicherný důvod a referendum by nejspíš ty daňové poplatníky stálo víc, než úleva na daních pro těch pár aut.

Shimi
13. září • 19:34

Fantomas: Zase až tak na mě nemysli, páč bych si mohl začít myslet něco já o tobě ;-)Raději se zamysli nad jednou skutečností. Jak to funguje v dnešním systému? Ve "volbách" si zvolíš svého zástupce, který o tebe má zájem pouze v předvolebním čase, kde ti naslibuje hory nesmyslů, a poté na tebe z vysoka se*e. Jakmile se dostane ke korytu, tak na sliby zapomene a stává se z něho nikým nekontrolovaná samostatná jednotka. A to se vůbec nebavím o koalicích, kdy ve volbách zvítězí nějaká strana a do vlády se nakonec nemusí ani dostat. To je opravdu vychytaný systém. A v tomto systému se upeče nějaký zákon (krásný příklad jsou třeba církevní "restituce", respektive vyrovnání státu s církvemi). A teď si vem, že s tím nesouhlasí pomalu 90% obyvatel. Co s tím ta skoro celá nespokojená společnost může udělat? NIC. A teď si představ, že bychom tu měli zadní vrátka v podobě prvků přímé demokracie. Dovedeš si asi představit, jak snadno by se ty podpisy sháněly. V tomto případě bych nevykrvácel jen já, jak to humorně popisuješ o pár příspěvků níže, ale vykrvácela by skoro celá společnost, páč tahle krádež za bílého dne je do nebe volající. A toto by byl jenom začátek, podobným způsobem by se v této banánové republice upravilo nespočet zmrveností.

Fantomas
13. září • 20:03

Vím jak to dnes funguje, ale není to jen vina volebního systému samotného, je to i lidmi. Jak těmi volenými zástupci, kteří se starají jen o sebe, tak lidmi, kterým je to víceméně jedno a nic s tím nedělají. Ono se totiž tak nějak obecně využívá toho, že tu nic nefunguje, že je tu takové šero. Vyhovuje to politikům, vyhovuje to lidem. Lidi sice naoko brblají, ale to stačí. Co kdyby se pak po nich náhodou něco chtělo? Třeba dodržovat zákony a podobně. Myslím, že kdyby občani skutečně chtěli, že by s tím něco udělali raz dva.

Fantomas
13. září • 20:06

Víš přece jak se to říká: Jak nahoře, tak dole. Krade a švindluje se nahoře, krade a švindluje se dole, prostě všude. Ani jedni se to těm druhým neodvažují zatrhnout, protože by o to přišli i sami.

Shimi
13. září • 20:16

Fantomas: Ty jsi nad společností prostě zlomil hůl, jinak si ten tvůj negativní postoj nedovedu vysvětlit. Tak špatný to zase není, hlavu vzhůru.

Fantomas
13. září • 20:30

Jsem realista, ne snílek. Člověk se tak vyhne spoustě zklamání.

Zelí
13. září • 17:11

Ukaž mi nějakou vyspělou zastupitelskou demokracii. Ať koukám jak koukám nikde žádnou nevidím.

xXx
13. září • 22:42

Copak komousi ci to zkousis? Opravdu jsi takovy primitiv? Urcite ano!!! Jinak bys vedel ze to je napr. SRN, S, NL, NOR, F, a dalsi.

petr
13. září • 10:04

To myslíš ten experiment s volbou prezidenta rozšířit na všechny?

mex
13. září • 12:40

U prezidenta bylo uplne jedno, jak to dopadne v druhém kole se sešel hrubijansky pomstychtivy ozrala a potomek fasistickych pohlavaru, který neudrží moc ani myšlenku. Ano, máme prezidenta presne takového, jakého si tento národ zaslouží.

xXx
13. září • 22:39

Ty jsi luza! Otec KS byl vyznamenan EB za svou odbojovou cinnost. Neni se cemu divit, ze to zu vypada tak jak to vypada, spina dole, spina nahore!

mex
12. září • 13:47

Zastupitelska demokracie je v principu spravna. Musí v sobe zahrnovat i prvky prime demokracie. Aby kazdy politik vedel, ze kdyz bude delat něco jiného, než kvůli čemu ho lidi zvolili, ze jeho nebo nejaky jeho zcestny návrh mohou obcane v referendu lehce sestrelit. Tohle se mi libí na Svycarsku a ac ho spousta lidi poklada za policejní stát, tak ten musim rict, ze Švýcarsko je presne takové, jaké ho Svycar chce mít a my mu do toho nemáme co kecat.

Zelí
12. září • 12:54

Podstatné na kašpárkovém divadle s názvem zastupitelská demokracie je to, koho ti tajtrlíci zastupují. Pokud je to tak, jak se to koná ve všech těchto tzv. zastupitelských demokraciích, tak sliby voličům se zahazují v okamžiku vstupu na jeviště tohoto loutkového divadýlka.

Řidič
12. září • 12:32

já bych to zkrátil.... dotace na cokoliv stojí za hovno a křiví vlastní trh!!:-/

Petr
12. září • 12:49

souhlas, když dotace-podpora, tak něco jako úvěry, musíte vrátit a prokázat, že se to ostatním lidem vyplatí vám půjčit, napříkald zanedbané regiony by se bez podpory neobešly, ale podpora musí být taková, aby přinesla výsledek a zaplatila daňovým poplatníkům náklady, když vláda USA půjčovala, tak za akcie firem, které potom prodala ne jako Zeman svým kamarádům desítky miliard ze státního rozpočtu (Třinecké železárny, Zbrojovka Brno aj.)

Fantomas
12. září • 12:58

Obecné hezké řeči bez konkrétního výsledku. Takhle mluví politici.
Jak konkrétně byste podpořil nákup čistších a úspornějších aut?

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
mex
12. září • 13:15

V zasade jsou 3 cesty.
1) Das dotace na nakup nových aut, cimz poskodis většinu spolecnosti, protoze jim ty peníze musíš ukrást, abys je pak par lidem mohl prerozdelit. Samozřejmě těch par stastlivcu nedostane všechno, co si ostatním ukradl, prerozdelovani přece něco stojí!
2) Chudakum, kteri nemaji na nove auto, zavedes speciální ekologickou dan, aby se z toho posrali a autem uz nemohli jezdit vůbec. Tím snizis jejich životní uroven, spoustu lidi pripravis o práci, protoze se do ni nebudou mít jak dostat.
3) Prestanes se srat do lidi a budes se snažit, aby se zvedla jejich životní uroven a ta nova auta si mohli koupit sami a bez ponizujicich dotaci, zkratka se z nich stane prosperující střední třída.
Lide z bodu 3 bohužel nebudou volit bolsevicko-maoistickou svoloc, co teď ovlada trosky států, které kdysi byly zapadni vyspela Evropa. Proto se bude používat kombinace bodu 1 a 2. A mezitím nás zlutasci prevalcuji tak rychle, ze budeme v místních mesitach prosit, aby nám urizlu hlavu, protoze takový svět nebude k ziti.

Fantomas
12. září • 13:24

Výsledek: Lidem z bodu 3 se zvedne životní úroveň a nebudou mít sebemenší zájem se nějak omezovat a tísnit a malých, levných a úsporných autech. Nakoupí auta velká a žravá a ve městě nebude k hnutí, ani k dýchání. Stal se tedy přesný opak toho, o co jsme usilovali - sice jsme lidem ulevili, ale výsledek je ještě horší, než předtím.Ta "vyspělá" Evropa byla v minulosti místem obrovských sociálních rozdílů. Hrstka bohatých x mraky chudých. Pro dnešního člověka zvyklého na komfort moderní cilivizace by něco takového taky nebylo k žití. Ale přesto jsou tu snahy se k tomu vrátit. Nechápu. Navíc by v takovémhle systému už nefungovalo to kapitalistické perpetuum mobile, na které si dnes všichni hrajeme - že ti dole se svými penězi skládají na ty výš.

mex
12. září • 13:33

Nenakoupili, střední třída, která se vypracuje sami, si na rozdíl od zbohatliku, kteri pobiraji dotace, vazi své práce a své peníze budou investovat rozumne. Nesmis brat dnesni civilizaci, tak je již tak pokrivena a zdegenerovana různými socialistickymi experimenty, ze se to Mozna uz ani nedá zachránit. Jsem z pohledu zapadu prumerna střední třída, muzu si koupit na cesty do práce obri SUV s sestilitrovym motorem, ale neudělal jsem to, protoze si vazim peněz, které vydelavam, tak jsem si vybral na cesty do práce male auto s nízkou spotřebou. Ale chápu, jak to myslíš, v tom pripade bude lepší, aby se tu odehrála atomová válka, protoze, jestli mas pravdu, tak je tahle civilizace ztracena.

Fantomas
12. září • 13:44

Ano, v ideálním světě vzdělaných a moudrých občanů by to fungovalo. V našem bohužel ne a také jsem přesvědčený, že nedopadneme dobře. Přitom ještě nedávno to vypadalo, že jsme vykročili správným směrem. Ale pak se to někde zvrtlo, nalítli jsme na sladké řeči a sliby a svoji čest, morálku a staletí vývoje a výchovy našich předků jsme vyměnili za potištěné papírky, kterým říkáme peníze.

Shimi
12. září • 14:06

Fantomas: U tebe je jeden zásadní problém a to ten, že ty si tu fungující společnost nedokážeš představit. Ty ji prostě předem odsoudíš k zániku. Tímhle stylem nemůžeme uvažovat, jinak se nikam neposuneme. Minule jsem ho uváděl jako příklad a dneska ho tady zmínil mex. Švýcarsko. Oni se toho nebojí. Začali mít problém s přistěhovalci? Tak si v referendu poladili imigrační politiku. No problem. EU a ostatní idioti je označili za xenofoby, ale jim je to u zadku. Oni se můžou na nějakou EU, která to mimochodem bude muset stejně taky řešit, z vysoka vys*at a to se mi na nich líbí. Jdou si svou vlastní cestou.

Fantomas
12. září • 14:14

No a snažíš se pro to ty sám něco dělat? Možnosti jsou a když se ti bude dařit, rád se přidám.

mex
12. září • 13:51

Naše a minule generace jsou bohužel zkažené, strašně moc nam chybi uspesna střední třída a začínal se obávat, ze se to nejlepší. V tomhle se mi libí Švýcarsko, tam na velike SUV na skoro kazdy, ale oni jsou Presne ten národ, který si vazi plodu své prace a do práce Radši jede vlakem :-)

Fantomas
12. září • 13:59

Ano, těm se to povedlo. My už to asi nezvládneme.

mex
12. září • 14:06

Hodně premyslim, ze se tam odstehuji, ale zase mam v sobě stále trochu národní hrdosti a porad doufám, ze se Cesi jednou vzpamatuji.

Shimi
12. září • 13:05

Fantomas: Konkrétně třeba tak, že bych jako stát lidem nekradl formou daní, poplatků, atd. 70% z jejich platu, ale třeba jen 33.3% Jedna třetina tomu nenažranci musí stačit. Tím zvýšíš koupěschopnost obyvatel a drtivá většina problémů je vyřešena.

Fantomas
12. září • 13:16

Aha, takže neokrádat tolik, okrádat jen trochu :-))
A lidi si místo úspornějšího auta do města nakoupí velká SUV. Fakt myslíš, že lidi jsou natolik vyspělí a uvědomělí, že se sami budou chovat líp?

Fantomas
12. září • 12:31

Ano, pamatuju. Došli jsme k závěru, že ti vadí daně platit i neplatit.
Taky jsme se shodli, že k funkcím státu patří i péče o udržování a rozvoj životního prostředí.
A sám jsi tam uznal, že určitá vůle státu je potřeba.A konkrétně. Co ty bys navrhoval dělat v případech, že bys chtěl občany nějak k něčemu dotlačit, nebo donutit. Viděl bys, že by se tím mohlo něco zlepšit (měl bys ten veřejný zájem), ale že to lidi dobrovolně dělat nebudou. Jak bys to vyřešil?

Shimi
12. září • 12:57

Fantomas: K tomu závěru jsi došel pouze ty, já nikde nic takového netvrdil. Pokud se z daní platí to na čem se společnost dohodne (zdravotnictví, obrana, atd.), tak je mi to buřt. Pokud se z daní platí soukromý statek a to ještě selektovaně, tak už mi to buřt není. Ohledně toho životního prostředí. Ty jsi zastánce vynakládání obrovských sum peněz na boj proti počasí? Já tedy rozhodně ne a rozhodně si nemyslím, že je to jedna z funkcí státu. Kdybych chtěl být populista, tak víš kolik by za ty miliardy bylo třeba dětských plen, invalidních vozíků, atd.? A k tomu konkrétnu. Já bych navrhoval občany k ničemu netlačit a nenutit, zvláštní že? Ve VB si taky někteří jedinci mysleli, že mají patent na rozum a vidíš jak to dopadlo. Oni si přece také mysleli, že by se tím mohlo něco zlepšit a ejhle, ono to je nakonec jinak ;-)

Fantomas
12. září • 13:10

Zdravotnictví, obrana a podobně, i tohle všechno jsou dnes buď úplně soukromé, nebo polosoukromé subjekty. Jejich podpora ti nevadí, jiná ano?Tvoje citáty v minulé diskuze:
"Daňový poplatník neplatí daně proto, aby sponzoroval malou skupinku vyvolených soukromníků
Spíš bychom se měli bavit, proč máme spotřební daň jako takovou. A proč platíme DPH z ceny neokleštěné právě o spotřební daň, tzn. dvojí zdanění. Atd. atd. Přebujelý stát už prostě neví, kde ty prachy nakrást."
Daně považuješ za zlodějinu a při jejich neplacení se ti otevírá kudla v kapse. To je nádhera :-)A nevím proč mluvíš o počasí. Asi aby ses vyhnul odpovědi na moji otázku.
No a lidi dnes bohužel ani zdaleka nejsou ve svém vývoji na potřebné morální úrovni, takže když je přestaneš k něčemu nutit, když zrušíš pravidla, zákony a podobně, tak se z nás okamžitě stane prvobytně pospolná primitivní společnost a pravděpodobně se vrátíme i ke kanibalismu. Tohle bys chtěl? Asi jo, tam by tě nikdo neokrádal, ani by nikdo nikoho nepodporoval ;-)

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
Shimi
12. září • 13:28

Fantomas: Jinak si už konečně zapiš za uši, že veškerá podpora soukromého ze státního mi vadí. Pokud jsem zmínil zdravotnictví, atd., tak se to týká pouze státní části. Ale tyhle souvislosti ti snad nemusím vysvětlovat, ne? Snad na tom nejsi tak špatně, aby sis to nedal do kontextu. I když v debatě o pár příspěvků výše si tím nejsem tak úplně jist.

Fantomas
12. září • 13:56

Ale když jsem zmínil ten socialismus, možná právě takový systém by byl pro tebe řešením a východiskem: Žádná podpora soukromých subjektů, okrádání formou daní přibližně stejné bez rozdílů a přerozdělování podstatně spravedlivější, protože přístup lidí ke státním službám je přibližně stejný pro všechny. Já osobně si stejně myslím, že jestli má civilizace přežít delší dobu, tak budeme muset něco takového urychleně vymyslet a vytvořit. Je zcela jasné, že s tím co máme dnes, moc daleko nedojdeme, sežereme se a pozabíjíme navzájem a už to asi nebude dlouho trvat.

Shimi
12. září • 14:08

Už to nehul :-D;-)

Fantomas
12. září • 13:35

No a když do tvé státní nemocnice nakoupíš vybavení od soukromých výrobců, tak jsi právě podpořil soukromé subjekty a zvýhodnil jsi je proti ostatním. Dal jsi jim peníze vybrané od daňových poplatníků a předpokládám, že máš kapsu od té otevřené kudly už úplně roztrhanou :-))Tak znovu - přerozdělovat peníze, aniž by došlo k nerovnoměrnosti, nebo aniž bys nějak podpořil soukromé subjekty NEJDE!!! To bys musel vrátit socialismus, co byl kdysi. Jedině tam to trochu šlo.
Smiř se s tím a přestaň blouznit.

Shimi
12. září • 13:20

Fantomas: Buď záměrně nebo blbostí nechápeš psaný text, to se potom těžko diskutuje. Přečti si to ještě jednou a dej si to do souvislostí.

host
12. září • 11:23

tak, tak, jen ať platěj, když má stádo svoji černou ovci, tak prostě jde jejím směrem a chová se jako stádo ... ale i jinde je to tak, strejda v Německu si poprvé koupil naftu - myslel, že ušetří - Mazda naslibovala hory doly - leč spotřeba se na její sliby vykašlala a tak mu jeho nová mazda žere skoro stejně jako jeho starý turbobenzínový Saab a když po roce spočítal daně, pojištění a vše okolo, tak zjistil, že TCO na mazdu je vyšší než na 14 let starého Saaba.

Fantomas
12. září • 11:55

Základní chyba byla hned na počátku uvažování - chci ušetřit, tak si koupím něco nového. To je přece rozpor. Když chci ušetřit, tak snad tím, že nebudu kupovat. Nakupování je utrácení peněz, ne šetření. Je to jako s hubnutím - když chci zhubnout, musím jíst míň, ne víc něčeho jiného.
Ale ono se dá těžko odolat, spotřební společnost nám už totálně překroutila myšlení, a tak jsme pevně přesvědčeni, že když chceme ušetřit, musíme si něco koupit, když chceme vydělat, musíme si něco koupit, a když chceme být šťastní, spokojení, in nebo kdovíco, musíme si zase něco koupit.

Petr
12. září • 12:42

Pokus o chytrystiku? Dost slabota :-D Nakupováním nového lze ušetřit! Například čekáli mně nákladná oprava nebo mám obavu o svou rodinu a bazpečnost (14 let starý Saab je pojízdná rakev) nebo uštřím-li na nákladech na prvoz (pojištění, daně, servis). Hubnutí není jíst méně, to je velký omyl neználků, ale kvalitně.

dave_007
13. září • 23:18

A jaka oprava je na 14 let starem Saabu tak nakladna, ze je vyhodnejsi koupit zcela nove auto? To mi, prosim, povezte. A nebo jeste lepe: Ktere je to nove auto? Nemozna oprava vzhledem k soucasne situaci Saabu snad, ale nakladna? Mozna po nejake totalni havarii...Skutecne verite, ze na nove auto je pojistka levnejsi nez na 14 let stare? Opravdu si myslite, ze pece o vozidlo v autorizovanem servisu je levnejsi, nez v nejake nezavisle dilnicce? Vite o tom, ze v Nemecku se za diesely plati vyssi dan nez za benziny?Kdyz nad tim tak premyslim, pochybuji zda-li vubec mate auto.

Fantomas
12. září • 12:54

Ano, zaplatím statisíce, abych ušetřil desítky a stovky. A to se vyplatí. Nechci slevu zadarmo :-))
Jen jsi mi potvrdil moji poslední větu, že lidi tomu prostě věří. Že nakupování vyřeší všechno.
Stejně tak to hubnutí. Když se naperu kvalitním jídlem, tak určitě zhubnu ;-) Moje váha klesne jen tehdy, když mám větší výdej, než příjem. A když mám malý výdej, musím omezit i příjem. Kvalita je druhořadá.

Petr
12. září • 22:02

Proč ze sebe děláte ještě většího blbce?

Doporučujeme

Články odjinud