Nürburgring má nového krále. Lamborghini porazil Mercedes-AMG GT, bylo to o chlup

Trůn nejrychlejšího produkčního auta na Zeleném pekle je spíše horké křeslo. Po dvou letech kralování bylo Lamborghini svrženo divokým Němcem.

Mercedes-AMG GT 63 S rozrazil bránu Nürburgringu 11. listopadu, aby ukázal svému stuttgartskému stoupenci, kdo je tady pánem. S časem 7:27,800 tak pokořil Porsche Panamera a stal se králem „executive cars“ ze Zeleného pekla.

Nové Ferrari SF90 Spider oficiálně: První svého druhu nabídne 999 koní a 800 N.m

Nové Ferrari SF90 Spider oficiálně: První svého druhu nabídne 999 koní a 800 N.m

Mercedes ale ještě neskončil, na okruhu si vyzkoušel svůj aktuálně nejostřejší model, kterým je Mercedes-AMG GT Black Series. Za volant se posadil závodník GT3 Maro Engel a zajel s vozem čas 6:43,616. Pokořil tak Lamborghini Aventador SVJ a udělal z mercedesu nejrychlejší produkční auto, které kdy na tomto okruhu jelo měřený čas. Němec Itala porazil jen o chlup, rozdíl v časech dělá 1,3 sekundy.

Inženýři AMG využili možnosti nastavení zavěšení a stabilizátorů a dovedli svůj klenot na samotnou hranici možností. Engel musel při rekordní jízdě přepínat mezi šestým a sedmým stupňem kontroly trakce, podle toho, jak se v průběhu jízdy měnil povrch vozovky.

Pagani vyrobilo poslední Huayru Roadster. Exemplář č. 100 má speciální ploutev

Pagani vyrobilo poslední Huayru Roadster. Exemplář č. 100 má speciální ploutev

Závodní sedadlo a ochranou klec nebylo třeba dodávat, protože je má již standardní vůz. Stejně tak i extrémně lepivé pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 R MO. Zajímavé také je, že dalším autem s koncepcí motoru vpředu a pohonem zadních kol je v tabulce Nürburgringu až Dodge Viper ACR s časem 7:01.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

včera | Jan Mička | 35 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků